avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 255 soluții astăzi
Forum Activitate rush32

Activitate rush32

am divortat in nov 2009 de sotia mea, dupa 5 ani de la casatorie. ea a plecat in ian 2009 in italia iar dupa doua luni nu a mai dat nici un semn de viata. am locuit cu ea pana atunci in apartamentul parintilor mei. divortul a fost in lipsa si s-a incheiat dupa a doua infatisare. nu am avut nici o pretentie de despagubiri, doar ca ea sa revina la numele de fata. s-a intors pentru cateva saptamani in tara. s-a intalnit cu parintii mei pentru a-si recupera hainele. astazi am fost sunat de la politie si mi s-a comunicat ca exista pe numele meu o plangere de furt din partea ei. mi s-a zis sa iau si cheia apartamentului cu mine. mentionez ca parintii au schimbat incuietoarea de la usa in urma cu un an. acum in apartament nu locuieste nimeni. in ce conditii au voie sa intre in apartament? daca au mandat de perchezitie are voie si fosta sotie ca sa intre? iar acuzatia de furt nu cred ca poate fi fondata in aceste conditii. nu ma prea pricep la legi, dar eu i-am spus ca daca vrea vreun bun din casa, sa deschida proces de partaj. poate ma ajutati cu niste sfaturi.