avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 737 soluții astăzi
Forum Activitate bubulina0506

Activitate bubulina0506

buna ziua,
avand in vedere ultimele modificari ale oug 20/2016 imi puteti spune, in conditiile in care nu exista contabil sef ci sef de serviciu in institutia in care lucrez, se aplica salarizarea cf anexei extrasa din oug 20?

3. Unitati de asistenta sociala/servicii sociale cu sau fara cazare
1. Salarii de baza pentru functii de conducere

*T*
+-----------------------------------------------------------------------------+
¦Nr. ¦ Functia ¦ Clase de ¦ Grad I ¦ Grad II ¦
¦crt.¦ ¦salarizare+-----------------+-----------------¦
¦ ¦ ¦ potrivit ¦Salariile de baza¦Salariile de baza¦
¦ ¦ ¦studiilor ¦ - lei - ¦ - lei - ¦
+-----------------------------------------------------------------------------¦
¦a) Unitati de asistenta sociala/centre cu personalitate juridica ¦
+-----------------------------------------------------------------------------¦
¦ 1 ¦Director ¦ S ¦ 6143 ¦ 6498 ¦
+----+-------------------------+----------+-----------------+-----------------¦
¦ 2 ¦Contabil-sef ¦ S ¦ 5450 ¦ 5500 ¦
+-----------------------------------------------------------------------------¦
¦b) Unitati de asistenta sociala/centre fara personalitate juridica ¦
+-----------------------------------------------------------------------------¦
¦ 3 ¦Sef centru ¦ S ¦ 5500 ¦ 5700 ¦
+----+-------------------------+----------+-----------------+-----------------¦
¦ 4 ¦Coordonator personal de ¦ ¦ ¦ ¦
¦ ¦specialitate ¦S; SSD; PL¦ 3850 ¦ 4212 ¦
+-----------------------------------------------------------------------------+
*ST*

NOTA:
1. Nivelul de salarizare prevazut la pct. a) Unitati de asistenta sociala/centre cu personalitate juridica, pentru personalul de conducere, se aplica si personalului de conducere functionari publici - director executiv, director executiv adjunct, director general, director general adjunct - din directiile de asistenta sociala si protectia copilulu
Buna ziua sper sa ma puteti ajuta cu niste raspunsuri.
In 2007 actualul meu sot era intr.o relatie de concubinaj cu o domnisoara care in iunie 2007 a incheiat cu o banca un contract de facilitate de credit si garantie reala mobiliara pe numele ei cu care si-a acoperit niste descoperi de carduri in mana de la banca luand jumatate din valoare imprumutului. In noiembrie 2007 in urma unor presiuni din partea domnisoarei a dat o declaratie la notar cum ca el va fi cel care va restitui tot creditul. Zilele trecute am primit acasa o comunicare de la judecatorie cum ca l-a dat in judecata. anexat comunicarii era si o anexa in care ea recunostea ca atata timp cat au fost impreuna el ii dadea fizic banii si ea ii depunea la banca si de aceea aparea numele ei pe extrase..dupa ce s-au despartit sotul meu a mai platit el personal ratele sau i-a dat tot ei bani sa depuna. mentionez faptul ca diferenta de bani luata de la banca au folosit-o impreuna. Ultimii bani pe care i-a primit domnisoara au fost in 2013, ei fiind despartiti de aproximativ 2 ani. Noi ne-am casatorit in 2014 si in 2015 am nascut. Sotul are contract de munca la 2 ore. Ce se poate face intr-o situatie de genul acesta? Exista vreo cale de atac? Proprietatile mele achizitionate inaintea casatoriei sau venitul meu salarial de acum au de suferit in vreun fel? Va multumesc
o persoana aflata in baza de date a bancilor poate fi codebitor sau girant?
Răspuns la discuția poprire pe salariul fostului sot
multumesc de raspuns. divortul s-a desfacut cu acordul partilor si inca nu s-a deschis procesul de partaj
buna ziua. pentru a va pune o intrebare ar trebui sa va explic putin situatia. cu viitorul meu sot m.am cunoscut acum doi ani. impreuna cu fosta lui sotie au luat un credit el fiind unul din giranti. sentinta de divort a fost data anul trecut in martie.pe toata perioada divortului si dupa el a avut poprire pe salar pana in martie anul acesta. poprirea a fost sistata. problema este ca din aceasta luna iar a aparut aceasta poprire tot pe creditul luat impreuna cu fosta sotie. ce solutii ar avea pt a i se sista aceasta poprire deoarece noi platim niste bunuri pe care ea le foloseste?