avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 390 soluții astăzi
Forum Activitate reiko_saibot_ultimate

Activitate reiko_saibot_ultimate

Buna Ziua . Am si eu o problema majora si putin mai complicata . Intr`o zi in timp ce ma aflam in mijlocul orasului in care locuiesc in trafic impreuna cu 4 prieteni am observat pe strada un tip care agresa fizic si verbal o fata . Moment in care eu i`am spus sa o lase in pace iar el mi`a adresat injurii ...jignindu`ma foarte rau.In momentul acela eu impreuna cu un prieten din masina am coborat sa il intreb de ce vorbeste asa urat cu mine iar el a vrut sa ma loveasca . Eu m`am ferit de lovitura acestuia si i`am aplicat un JET DE SPRAY PARALIZANT in fata . La 2 zile am fost chemat la politie si am fost anuntat ca acesta are certificat medico legal pe 12 zile la dosar ... iar la 10 zile am fost chemat din nou sa fiu anuntat ca acesta si`a mai luat inca 12 zile prelungire la certificatul medico legal . Problema mare este ca acesta a luat certificatul medicolegal pe pile sau spaga ...deoarece orice om stie ca efectul spray`ului paralizant trece in 2-3 ore total ...el nu avea cum sa aiba 24 zile niciodata . Parintii lui sunt printre cei mai bogati oameni din oras si din cauza asta s`a ajuns aici . Prietenii mei au declarat deja tot ce s`a intamplat exact cum a fost ....toti . Ideea este ca nu stiu ce sa mai fac ...sunt intr`o situatie tare urata . VA ROG INSISTENT RASPUNDETI`MI LA MESAJ DETALIAT , SPUNETI`MI CE ESTE DE FACUT , CE SE POATE INTAMPLA IN CEL MAI RAU CAZ , DACA SE VA OPRI LA PARCHET SAU VA MERGE MAI DEPARTE SI TOT CE AR TREBUI SA MAI FAC IN ACEASTA SITUATIE . Precizez faptul ca acesta nu vrea sa se impace cu mine , nu vrea sa rezolvam nimic pe cale amiabila la politie insa nici nu vrea despagubiri , bani sau alte pretentii de nici un fel . Vrea ca legea sa decida ...Astept raspunsul dumneavoastra.....