avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 319 soluții astăzi
Forum Activitate feraru ecaterina

Activitate feraru ecaterina

Răspuns la discuția simt ca nu mai pot
voi incerca acest lucru sigur dar de cand voi demara acest divort si pana la final va trebui sa stau in casa lui?va intreb acest lucru pt ca odata facut acest pas se va declansa bomba.mie sincer imi este frica sa mai stau acolo.daca voi pleca pot pleca singura?repet mama mea nu ma primeste cu copii.ce pot face in cazul asta?va multumesc
Răspuns la discuția simt ca nu mai pot
dar legea nu tine cont si de faptul ca nu sunt primita intr-un loc anume cu copiii?trebuie sa stau sa sufar langa el pt ca alta solutie nu am?nici nu voi reusi sa bag divort daca nu voi lucra ca sa pot strange bani si sa pot face acest pas , iar ca sa bag divort trebuie sa lucrez .el nu lucreaza(nu a lucrat niciodata) si avem un ajutor social de 2 mil.cum as mai reusi sa pun si un avocat care sa ma apere?
sunt casatorita legal de 10 ani.avem trei copii ,doi gemeni de 11 ani si unul de 8 ani.de cand ne-am casatorit el a inceput sa aiba un comportament foarte libertin cu nopti lipsa si nu numai.se purta oarecum bine cu mine si din cauza asta treceam de multe ori cu vederea purtarea lui.anul trecut l-am prins cu o alta femeie si pt ca eu nu am avut puterea sa trec si de aceasta data peste acest lucru relatia noastra s-a schimbat foarte mult.au aparut jignirile foarte grele,bataile iar de o luna si ceva nu vorbim aproape deloc,sa nu mai spun de relatia care ar trebui sa existe intre doi soti.in ultimul timp lipseste exagerat de mult de acasasi mi-a spus de multe ori ca daca nu-mi convine sa bag divort.el este de etnie rroma,parintii mei nu l-au acceptat niciodata si nici pe copii nu prea decat pe cel mic.mi-a spus ca daca il parasesc sa iau cei trei copii cu mine dar mama mea nici nu vrea sa auda pt ca mi-a zis ca daca vreau pot veni dar singura.nu ma primeste cu copii.din aceasta cauza sunt nevoita sa traiesc in casa lui (de fapt noi stam cu socrii).m-a mai amenintat ca daca vreau sa plec singura voi pleca doar in scaun cu rotile.eu am 32 ani ,am liceul si vreau sa-mi gasesc un loc de munca.vreau sa iau copiii dar nu am unde-i duce.pot pleca singura si sa dau o declaratie la politie si la protectia copilului ca nu am mai putut sta in casa lui si am fost nevoita sa plec? patesc ceva daca plec singura,ma refer la lege.in declaratie pot specifica ca m-a amenintat si sa-i puna in vedere sa nu se apropie de mine? parasirea domiciliului imi dauneaza cu ceva in ceea ce priveste copiii.eu vreau ca atunci cand ma voi angaja sa adun ceva banuti ,sa-mi gasesc un loc al meu si atunci cand voi baga divort sa castig copiii.copiii trag si cu mine dar si cu el.el este un tata bun pt copii,nu am ce sa-i reprosez in ceea ce priveste copiii.daca nu voi avea martori la proces ce se intampla?deoarece noi stam la tara si toti stiu intr-un fel de frica lui.va rog ajutati-ma cu un sfat.va multumesc.