avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Activitate adicjcr

Activitate adicjcr

Buna ziua,
Recent am fost acuzat de un necunoscut ca i-am zgariat masina. Singurul martor al acestuia este un angajat de-al sau si mai nou niste fotografii in care, chipurile, apar chiar eu in persoana zgariind serios masina acetuia. Am fost la politie si am dat o declaratie in legatura cu asta, iar politistul mi-a spus ca atunci cand vin pozele la politie o sa ma sune sa le vad si eu. Am fost astazi, desi nu am fost sunat si am discutat cu el [politistul], iar acesta mi-a spus ca eu am fost cel care a zgariat masina si ca am mintit in declaratioa data de mine [el a vazut cica pozele dar totusi nu m-a sunat].
Eu am cel putin 8 martori care pot sa confirme ca la momentul in care a fost zgariata masina eram in alta parte, cu toate acestea sunt acuzat fara a se tine cont de prezumtia de nevinovatie [asa a fost de cand am dat declaratia].
Totusi in poze se arata, chipurile, ca am fost eu. Personal nu am vazut pozele facute de camera aflata in parcare deoarece atunci cand am cerut asta m-am izbit de un zid de refuzuri.
As vrea sa stiu ce sa fac. Trebuie sa-mi angajez un avocat? Sa dau mita sa arat ca sunt nevinovat?