avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Activitate raveca

Activitate raveca

Răspuns la discuția chitanta de mana
imi poate cineva recomanda un avocat in jud sibiu?
Răspuns la discuția chitanta de mana
este vorba de o masina in leeasing care a luat-o pe firma respectivei persoane...iar la sfarsitul contractului de leeasing nu au mai vrut sa-i dea masina numai daca semna chitanta respectiva (care se vedea dator cu inca 6000 de lei )
Răspuns la discuția chitanta de mana
adica nu pot fi chemati martorii?sa spuna ca de fapt nu a fost nici o suma de banii?
Răspuns la discuția chitanta de mana
dar in momentul intocmirii ei nu sa primit nici un ban pot spune martorii acest lucru...mai degraba a fost obligat sa semneze...
se poate prin hotarare judecatoreasca sa castigam acest caz...?
te poate obliga cineva in baza chitantei de mana la plata unei sume de banii?
Răspuns la discuția credite de nevoi personale
este vorba doar de o rata intarziere....nici macar 30 de zile nu sant..pot sa trimita dosarul la o societate de recuperare?sau se trimite dosarul doar dupa 90 de zile de intarziere?
am un credit de nevoi personale de 3 ani.se poate rezilia contractul daca esti in urma cu o rata?la cate rate se reziliaza contractul?trebuie sa iti trimita somatie sau alceva de genul acesta?
Răspuns la discuția contractul de vc
da,de vanzare cumparare in care se cere ingrijirea lor
Răspuns la discuția contractul de vc
este un contract in care se precizeaza ca sotul trebuie sa aibe grija de parinti.contractul a fost incheiat inainte ca mama sa decedeze.
Răspuns la discuția contractul de vc
adica cat timp traieste tatal nu se poate face nimik ...dar dupa moartea acestuia fratele poate sa atace contractul.am inteles bine?si in momentul incheierii contractului casa veche avea o anumita valoare...intre timp s-a construit in curte o noua casa...cu acte in regula si autorizatie de constructie pe numele sotului...