avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 516 soluții astăzi
Forum Activitate ykutz

Activitate ykutz

Va multumesc pentru sfaturi, insa am unele obiectii legate de intrebarile dvs. retorice. Nu sunt de acord cu ideea de a-mi fi folosite produsele si lucrurile personale, indiferent unde ma cazez, mai ales in conditiile in care este un hotel de lux, in care am platit pentru serviciile oferite, poate mai mult decat ar fi fost cazul( nu asta discutam oricum).
Hotelul este avizat de faptul ca vom face o reclamatie, iar oferta lor de "rezolvare" a problemei au fost cateva scuze si pareri de rau.

In tot cazul va multumesc pentru timpul acordat!
Multumesc pentru raspuns! Mai sunt cumva si alte pareri?
Noi suntem cei care am facut filmul cu o camera de luat vederi, surprinzand doua dintre cameristele hotelului care ne foloseau obiectele personale. Ideea este ca as dori sa avertizez si alti amatori de turism, insa inainte as dori sa fiu sigura ca nu exista niciun risc ca hotelul sa ma actioneze in instanta pentru ca am folosit numele si imaginea din camera hotelului.
Buna ziua,

Intrebarea mea este legata de legalitatea postarii unui film facut intr-o camera de hotel in care sunt surprinse doua cameriste cand utilizeaza obiectele personale ale turistului. In cazul in care se posteaza acest gen de film, hotel poate actiona in judecata persoana care posteaza si in baza carei legi?

Va multumesc!