avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 375 soluții astăzi
Forum Activitate helllkisss

Activitate helllkisss

partea din dreapta roata si boul masinii a fost lovit si in partea stanga era oprit bicilistul . Eu am vrut sa fac virajul la dreapta ca sa intru in curte si ambulanta venea din spate . Si nu stiu daca eram trecut de linia continua daca eram dar ambulanta nu a franat deloc pur si simplu a intrat in mine
Buna ziua duminica veneam acasa si cand am vrut sa intru in poarta, semnalizat la timp la spatele meu din curba iesea o ambulanta fara avertizare sonora si luminoasa ma acrosat si a facut praf masina mea . a fost chemata politia si mi-au suspendat carnetul la termen care nu se poate descifra din proces. In proscesul verbal e scris ca ambulanta era in misiune si avea luminile de avertizare in functiune, dar asta nimeni nu a vazut .Oare as avea posibilitatea sa contestez procesul verbal ? ( din pacate am semnat o) Mentionez ca unde era ambulanta e o curba dubla semnalizata ca atare si linie continua . Eu eram langa un biciclist care locuieste vizavi de mine care si salvarea cred ca a crezut ca depasesc biciclistul si s-a angasat si asa in depasirea mea va rog sa-mi spuneti o parere ce as putea sa fac
mersi mult pt raspuns. Dar ce pot sa inteleg prin asta ca n-am primit nici o instiintare nimic de la judecatorie numai o amenda de 200 de roni asa ca vreau sa intreb : cam ce o sa fie trecut in cazier? sau la ce sa astept cand cer cazierul
Buna! am o problema . am fost prins fara permis de conducere in 2008 si am fost judecat aici e rezultaul :Admite apelul declarat de Parchetul de pe lângă Jud.sector 6 Bucureşti împotriva S.P.nr.816/06.12.2007 pronunţată de Judecătoria sector 6 Bucureşti.Desfiinţează în parte sentinţa penală atacată şi rejudecând în fond:În baza art.86/1 din O.U.G nr.195/2002 (fost art.78 al.1 din aceeaşi ordonanţă) cu apl.art.74 lit.a şi c c.p.şi art.76 al.1 lit.d c.p.condamnă pe inc.Ferencz Zoltan la 6 luni închisoare.Face apl.art.71 şi art.64 lit.a, b c.p.În baza art.81 c.p.dispune suspendarea condiţionată a executării pedepsei.În baza art.82 c.p.stabileşte termen de încercare pentru inculpat de 2 ani şi 6 luni.În baza art.359 c.p.p.pune în vedere inc.disp.art.83 c.p.În baza art.71 al.5 c.p.pe durata suspendării condiţionate a executării pedepsei închisorii se suspendă şi executarea pedepselor accesorii.Menţine celelalte dispoziţii ale sentinţei.Respinge apelul declarat de p.civ.S.C.ON LINE DATEN SYSTEME ROMÂNIA S.R.L.împotriva aceleiaşi sentinţe, ca nefondat.Obligă partea civilă să plătească suma de 20 lei cheltuieli judiciare către stat.Cu recurs.
Acum as vrea sa aflu daca cazul este finalizat sau pot sa dau examneul pt permis de conducere