avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Activitate ania popescu

Activitate ania popescu

Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
al3x82 a scris:

(5) În situaţia in care, în urma soluţionării contestaţiilor la barem, se apreciază că răspunsul corect indicat în baremul iniţial nu este singurul corect, punctajul corespunzător întrebării respective se acordă pentru oricare dintre cele două variante de răspuns stabilite ca fiind corecte prin baremul definitiv.


Bafta maine tuturor!
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
esti scuzat!:tomato: ( mi s-a parut funny, e fara mesaj emoticonul)
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
al3x82 a scris:

ania popescu a scris:

al3x82 a scris:

Nu am primit nimic dar cineva a postat link-urile cu statutul si legea:)


Am vazut, cred ca o sa le descarc de acolo, oricum las organizarea profesiei la final.


[ link extern ]
e acelasi link care a fost pus in postat in paginile anterioare.. a fost confirmat de un barou... adica am sunat la ei


Merci, spor la invatat si mai colaboram
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
al3x82 a scris:

Nu am primit nimic dar cineva a postat link-urile cu statutul si legea:)


Am vazut, cred ca o sa le descarc de acolo, oricum las organizarea profesiei la final.
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
dsn a scris:

Buna.As fi vrut sa va intreb. este necesar si cazieru7l fiscal?sau numai cel judiciar?am vazut ca nu scrie in lista cu acte dar ma gandesc sa nu am vreo surpriza cand dau dosarul..voi care ati depus deja dosarul vi s-a cerut ?multumesc




Nu, nu s-a cerut asa ceva!
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
al3x82 a scris:

Daca se poate sa-mi trimite-ti si mie statutul la adresa de email alexandru082@yahoo.com?
Va multumesc mult!!!!



Te rog, daca primesti tu, trimite si la mine: silvia.madan@gmail.com. Merci mult!
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
Eu am avut adeverinta de la medicul de familie si separat, adeverinta de la psihiatru, au fost foarte bune pentru Bucuresti.
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
corina_parloaga a scris:

imi pare rau ca iar ies discutii! nu am dat examenul in februarie, dar am dat in noiembrie si chiar am invatat. ca si altii de aici, de pe forum. am fost nedreptatita total. asta e... mai incerc si acum, dar dezamagirea mare de anul trecut si-a spus cuvantul si nu am reusit sa ma pregatesc ca anul trecut.
trebuie sa avem la noi copia chitantei de plata a taxei, nu?


Da.
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
al3x82 a scris:

Numai o simpla copie dupa buletin, anul trecut se cerea copie legalizata... anul acesta nu
Copii legalizate numai certificatul de nastere, diploma de licenta si foaia matricola, in locul diplomei ,adeverinta

[/quot

Multumesc foarte mult pentru raspuns. Multa bafta!
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
al3x82 a scris:

Adeverintele medicale nu ridica o problema pentru inscriere.. nu conteaza daca are timbru sau nu , chestia cu timbru e de la cabinet la cabinet... , nu va m-ai agitati degeaba... , mai degraba ar trebuii sa va agitati cu examenul.... anul trecut a fost un dezastru... anul acesta o sa fie o catastrofa:))) ..
Multa Bafta la toti... si nu uitati , cand va duceti sa va inscrieti sa aveti doua dosare , al doilea dosar cuprinzand copiile primului dosar


Am si eu o intrebare, pentru cei care s-au inscris la Bucuresti, a fost necesara copie dupa buletin legalizata? Pu aceasta intrebare, deoarece anul trecut asa au cerut. Multumesc anticipat.