avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 781 soluții astăzi
Forum Activitate stefanescu alina

Activitate stefanescu alina

Discuție salar minim
buna ziua
am si eu o nelamurire , deoarece in ultimul timp am auzit o noua varianta de salarizare. eu am studii superioare, dar sunt angajata ca agent de vanzari, cu salarul minim pe economie. am auzit ca cei care au studii superioare , indiferent de postul pe care il ocupa, beneficiaza de salarul minim pentru cei cu studii superioare, indiferent daca fisa postului cere sau nu studii superioare. este adevarat?
va multumesc
Răspuns la discuția acte casa
da, mai intai a decedat tatal soacrei si nu s-a facut succesiune. apoi a decedat fratele soacrei.
Răspuns la discuția acte casa
va multumesc . cam la asa ceva ne gandeam si noi,
Discuție acte casa
buna ziua
mama soacrei mele detine o casa la tara, care a apartinut ei si sotului . au avut doi copii, un baiat si pe soacra mea. tatal soacrei si fratele au decedat, iar batrana inca traieste.acum soacra si mama ei au hotarat sa faca actele casei pe numele soacrei mele, insa nu stiu cum , deoarece cred ca si copiii fratelui soacrei au ceva drepturi acolo. ideea e ca noi vrem sa renovam casa, chiar sa mai facem adaugari la ea si ne gandim ca vom investi si dupa un timp, copii decedatului vor veni sa isi ceara partea, iar noi vom pierde ceea ce am investit. mentionez ca acestia sunt plecati din tara .
va multumesc