avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 503 soluții astăzi
Forum Activitate Gheorghe Tudorel

Activitate Gheorghe Tudorel

am fost sunat prin luna mai de un operator de la [EDITAT] prin care im-i prezenta un modem de internet.I-am explicat ca am internet si ca nu ma-r interesa,dupa citeva discutii in care i-mi explica ca este mai bun al lor am ajuns la intelegerea sa-mi trimita modemul pentru 3 zile iar dupa 3 zile sa ma sune pentru confirmare ,i-am dat si o adresa unde sa mi-l trimita,ia-m spus sa nu-l trimit la adresa care locuiesc ca nu ma gaseste acasa si i-am dat alta adresa .Dupa vreo 3 saptamani,cred, am fost sunat de cei de la reprezentanta din Calarasi daca sunt de acord sa-mi trimita modemul,si le-am spus daor sa-l probez atita tot. Sa mai intirziat citeva zile sau saptamani si ma-m trezit cu modemul acasa,semnand pentru el un memrul al familiei si nici decum eu,mentionez ca nici pentru confirmare nu am fost sunat asa cum a stabilit acel operator.Am probat modemul nu a mers si am asteptat sa ma sune operatorul si sai explic situatia. Cand ma facturat la telefon mi-au bagat si contractul la modem pe gat,fara ca eu sa fi discutat cu cineva despre un contract sau sa stiu de vre-un contract la acel modem.mentionez cand am platit factura mi-am platit dor telefonul,nu tota suma pe care o cereau ei.Le-am facut o sezizare prin care le explicam situatia,le-am si cerut iregistrerea telefonica ,atunci cand am discutat cu acel operator am fost intrbat daca sunt de acord sa inregistram discutia am aprobat,nu vor sa-mi o puna la dispozitie si ca trebuie sa platesc, plus de asta mi-au restrictionat telefonul ,cu tote ca am platit la zi.Cum sa procedez sa-mi puna la dispozitie inregistrea telefonica ,pentru ca sa demonsrez ca nu am discutat despre ni-un contract si cum sa fac sa anuleze acel contract care repet nu eu am semnat pentru el,ei mi-au spus ca singura soluti e sa platesc ,dar nu pot sa platesc pentru un lucru cu care nu am fost de acord.Iar in discutia cre am avut-o cu operatorul se termina cu fraza;ramane sa va sun pentru confirmare; Ma poate ajuta cineva ,chiar as vrea sa-i dau in judecata,dar nu am resurse financiare