avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 774 soluții astăzi
Forum Activitate ion29

Activitate ion29

Discuție amenda penala
Am o amenda penala ne platita si mia venit de la anf sa o primesc si va rog dc puteti sa imi raspundeto mai concret ce inseamna va multumesc.
Si as dori sa va mai intreb dc sa pus in vigoare lege de la 1feb,cea de mediere si ce inseamna,va rog::(
dar se mai poate da vreun madat de arestare ,ce parere aveti ?va multumesc pentru raspunsurile acordate ?
credam ca vine mai repede de asta ,dar dc mai am o amenda neplatita din cele doua are ceva ?,sau dc o platesc este mai bine ca nu am ideie ,scz va deranjez cu atatea intrebari dar aceste amenzi ,apar pe dosaru care este acum la procuror cand voi fi chemat sau dc nu trimete dosarul mai departe in instanta cred nu? deoare ce nu prea stiu cum sa ma feresc ca sa fie mai bine ...va multumesc cu tot respectu.
am fost azi la sectie si a fost a treia infractiune dar cu valori mici,prejudiciu a fost mic ori cum ,sdica am avut o amenda in 2009 ,una in 2010 cand sa intanpalt dar a venit in 2011, asta de fata in 2012 ,acum mia spus ca ce decide procurorul adica ? si in cat timp poate da un raspuns ,si cam care ar fi raspunsu ,dc imi puteti raspunde .va multumesc.
#-o#-o
am fost azi la sectie si a fost a treia infractiune dar cu valori mici,prejudiciu a fost mic ori cum ,sdica am avut o amenda in 2009 ,una in 2010 cand sa intanpalt dar a venit in 2011, asta de fata in 2012 ,acum mia spus ca ce decide procurorul adica ? si in cat timp poate da un raspuns ,si cam care ar fi raspunsu ,dc imi puteti raspunde .va multumesc.
da asa scrie art,198,171 172 dc nu e cod penal ,fc parte din alt cod cumva ?va multumesc
dar mai exact ce intra in articolul asta 198.nu imi puteti relata va rog.va multumesc ori cum.
va rog ,dc puteti sa dati o parere sau chiar un raspuns :in urma cu ceva timp am facut o prostie ma incantat ceva dintr-un magazin si am vrut sa sustrag dar ma prins la esire unde mi-au sunat alarmele si acum am primit o citatie in care scrie sa ma prezint la sectie ,conform arti,198 si as vrea sa stiu in ce se incadreaza sau ce pot face ,va multumesc cu stima:#-o#-o
Răspuns la discuția furt mol
am o amenda de de 480,ron dintre care a fost 80ron cheltuiala de judecata iar amenda 400ron mai trebuie sa vina una cred vina a 2 iar toate a fost la diferenta de un an toate trei fapte ,iar acum la a trea fapta nu stiu ce o sa se intample , va multumesc
Răspuns la discuția furt mol
da nu lam platit pridusu ,find o haina ca nu aveam atatea bani era o valoare cam de 1000de ron dar produsul sa recuperat fara nici o problema ,sa facut declaratia si poitistu mi spus ca decide procuroru ,iar pe declaratia suna am loat o haina din magazin am puso in san iar cei de la esire mi sunat alarma pe declaratie nu am mai scris valarea produsului a facut delaratia si un vanzator ca find martor ,si asta a fost totu.iti multumesc foarte mult deoare ce imi acordati atetia problemei mele :)