avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 679 soluții astăzi
Forum Activitate fotolist

Activitate fotolist

Mulțumesc... Mă refeream dacă există vreo firmă care acordă împrumut, fără a apărea în BC cu respectivul împrumut. Legal împrumutul cu contract , bineînțeles

gi-jane2 a scris:

pai nu apareti daca il platiti la timp.
Daca vreti sa accesati si altele, nu puteti declara in fals ca nu mai aveti imprumuturi si daca il faceti pe asta la alta banca, se va sti.


Bună ziua
De unde aș putea accesa un împrumut, nu foarte mare, maxim 10000 RON, fără a apărea în biroul de credit cu împrumutul respectiv...
nu stiu exact..ma uit si spun..dar este trimisa acum 1 an..si de un executor care nu are treaba cu regiunea mea,daramite cu localitatea..ultima plata am facut-o pe 20 .04.2010..:D
notificarea de la executor,poate intrerupe perioada prescriere datorie?
Răspuns la discuția EXECUTARE
eu am formulat niste intrebari mai sus..si vreau si niste raspunsuri...stiu ce este un judecator si un executor judecatoresc!
Discuție EXECUTARE
am primit anul trecut cam la aceeasi data,un preaviz de la un executor judecatoresc.ce este curios,ca nici la aceasta data nu s-a confirmat executarea silita.acest judecator ,nici macar nu are domeniul de activitate pe regiune,daramite pe localitate...ei tot ma suna...as putea sa fac contestatie la executare silita,pe motivul intarzierii acesteia?fiindca asta cred ca s-a urmarit...si unde se poate depune aceasta contestatie,in caz ca ar trebui?
Discuție contract
am un contract pe perioada determinata(9luni) la o multinationala...semnat acum 2 saptamani.as dori sa stiu daca firma mai poate rezilia acest contract in aceste 9luni.adica fara acordul meu ,bineinteles,si daca pot exista despagubiri
Răspuns la discuția executare silita
ok..pai asta astept si eu..acum cat o mai dura..
am primit o notificare din partea unui executor judecaotresc sa platesc o anumita suma(1000ron) in 24h(scrisoarea a ajuns deja peste 2 zile:))).ce nu inteleg...ce treaba are acest executor ,el fiind din braila,iar eu din slatina?in notificatie nu rezulta data la care creditul a fost cesionat..eventual,daca se ajunge la executare silita,mi se poate face poprire?
Răspuns la discuția executare silita
da..este o notificare asa cum am spus acolo..mai precis pana pe data de azi.as dori sa stiu care este procedura de acum incolo...