Forum Discuţii juridice Executare silită EXECUTARE
Discuție deschisă în Executare silită

EXECUTARE

am primit anul trecut cam la aceeasi data,un preaviz de la un executor judecatoresc.ce este curios,ca nici la aceasta data nu s-a confirmat executarea silita.acest judecator ,nici macar nu are domeniul de activitate pe regiune,daramite pe localitate...ei tot ma suna...as putea sa fac contestatie la executare silita,pe motivul intarzierii acesteia?fiindca asta cred ca s-a urmarit...si unde se poate depune aceasta contestatie,in caz ca ar trebui?
Procedura executarii silite se poate desfasura numai prin acte si actiuni de catre executor judecatoresc ,nu de catre judecator cum precizati dvs
Contestatie la executare se adreseaza instantei responsabile
Impotriva activitatii bej se poate sesiza oficial unej
[ link extern ] /
eu am formulat niste intrebari mai sus..si vreau si niste raspunsuri...stiu ce este un judecator si un executor judecatoresc!