Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Bună ziua De unde aș putea accesa un împrumut, nu ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Bună ziua De unde aș putea accesa un împrumut, nu foarte mare, ...

Bună ziua
De unde aș putea accesa un împrumut, nu foarte mare, maxim 10000 RON, fără a apărea în biroul de credit cu împrumutul respectiv...
pai nu apareti daca il platiti la timp.
Daca vreti sa accesati si altele, nu puteti declara in fals ca nu mai aveti imprumuturi si daca il faceti pe asta la alta banca, se va sti.
Mulțumesc... Mă refeream dacă există vreo firmă care acordă împrumut, fără a apărea în BC cu respectivul împrumut. Legal împrumutul cu contract , bineînțeles

gi-jane2 a scris:

pai nu apareti daca il platiti la timp.
Daca vreti sa accesati si altele, nu puteti declara in fals ca nu mai aveti imprumuturi si daca il faceti pe asta la alta banca, se va sti.

in biroul de credit apareti daca nu il platiti.
Nicaieri. Toate bancile trimit zilnic instiintari la Biroul de Credit cu privire la noile credite acordate. Asta e motivul pentru care inainte de a fi acordat un imprumut, se face interogare in BC.