avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Activitate dia_sun_rise

Activitate dia_sun_rise

Răspuns la discuția Partajul bunurilor comune
asa e , e coplicat... oricum nu fac di asta o afacere... dala il vrea si poate sa-l pastreze, sa-l tina el! iau eu masina... imi e egal, doac ca apartamentul are o valoare sentimentala mai mare pt mine...in fine, nici nu stiu ce inseamna un divort si ma gandeam deja la partaj...
Răspuns la discuția Partajul bunurilor comune
pt avans mi se pare corect...il dau pe tot... dar si pt rate? i le platesc 100%?
Răspuns la discuția Partajul bunurilor comune
nu scrie decat ca s-a achitat avansul de..1732 de euro, si nu se mentioneaza altceva...
Răspuns la discuția Partajul bunurilor comune
Eu sunt titularul de credit la banca, dar proprietari suntem amandoi, in cote de 1/2. Eu as vrea sa pastrez apt... Si s vrea sa imi spuneti daca pot face acest lucru...Il despagubesc, nu e problema, avansul pe care l-a dat este d 1800 de euro, nu-i o avere...As vres insa sa fiu sigura ca pot castiga...
Răspuns la discuția Partajul bunurilor comune
l-am cumparat in cote de 1/2
Am si eu o intrebare, si sper sa ma poata ajuta cineva. Am cumparat impreuna cu actualul meu sot un apartament prin creditul Prima casa2 in luna iulie, credit unde eu sunt titular(deoarece aveam contractul de munca pe perioada nedeterminta) iar el coplatitor. In octombrie ne-am casatorit. Banii de avans au fost de el.Daca vreau sa divortam, cum impartim apartamentul(care nu poate fi vandut 5 ani)?Sau cum facem sa raman eu in apt si sa-l despagubesc?Astept o parere, o opinie...
Buna ziua, as dori sa stiu daca imi pot trasforma (doar) dormitorul in spatiu comercial si sa pastrez restul locuintei ca spatiu locativ...va rog sa ma ajutati...astept raspunsuri si idei la dia_sun_rise@yahoo.com sau aici. multumesc frumos