avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 664 soluții astăzi
Forum Activitate alina321

Activitate alina321

Fiind vacanta judecatoreasca, cauzele urgente se transpun de la un complet la altul pe timpul vacantei ca sa nu se amane solutionarea lor pe termen lungi. X demareaza o contestatie la executare. La primul termen cauza este judecata de completul1. Instanta apreciaza ca primul capat de cerere se tibreaza la valoare si acorsa termen in vederea achitarii TJT. Al doilea termen, completul2 ... Se prezinta contestatorul si formuleaza cerere de ajutor public judiciar, depune, in probatiune, cupon de pensie. Presedintele completului 2 invedereaza partilor ca, potrivit disp. Lg. 146/1997, primul capat de cerere nu se timbreaza la valoare.
Ce se intampla cu cererea de ajutor public judiciar?
Se respinge ca fiind ramasa fara obiect? Ori ce alta solutie se poate da?
deci nu sunt sanse sa fiu respinsa pentru acest motiv?
ooo .. si mersi de raspunsuri. Multumita tie s-ar putea sa dorm ceva mai linistita la noapte:console:
nu am cazier...
dar cum ramane cu datele rezultate din evidenta organelor judiciare si buna reputatie?
Daca am avut pe rol un proces penal in strainatate si s-a dispus achitarea intrucat nu mi s-a dovedit vinovatia are vreun rost sa ma gandesc la INM? sau mai bine imi caut o alta profesie?:sorry:
sa inteleg ca daca o persoana a avut proces penal pe rol in strainatate si s-a dispus achitarea acesteia are sanse de reusita la inm?