avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 360 soluții astăzi
Forum Activitate gabi_david

Activitate gabi_david

buna am o intrebare daca ma poate ajuta cinevaam lucrat in spania din anul 2002 pana in anul2007 cand mam imbolnavit de diabet dependent de insulina in romania nu am lucrat niciodata cu carte de munca se pot aduce ani de acolo si sa/i trec pe catrea de munca in romania as vrea sa ma pensionez pentru bola
Răspuns la discuția proces verbal amenda radar
nu este decat senatura agentuliui in rubrica corespondenta pe proces
nu este semnatura martor nici altceva
spunetimi va rog ce sanse sunt de a castiga
Răspuns la discuția proces verbal amenda radar
credetii ca ar trebui sa-mi caut un aavocat care sa ma reprezinte legal in instanta
Răspuns la discuția proces verbal amenda radar
locuies in bistrita
dar asta e o sa mergem acolo daca e nevoie
va multumesc inca odata=D>
Răspuns la discuția proces verbal amenda radar
inca ceva la mine a venit sa semnez doar pentru radar
cand am citit eu procesul verbal era doar atat 120 lei
la alte optiuni in proces au scris,, nu recunoaste fapta"
Răspuns la discuția proces verbal amenda radar
dar e neaparat la judecatoria din shiget
si ce sanse credeti ca ar fi
Răspuns la discuția proces verbal amenda radar
da imi pune pe pv 15 zile la judecatoria din sighet
va multumesc:thumbup:
Răspuns la discuția proces verbal amenda radar
da dar au intarziat mai mult de doua luni cu chestia asta termenul era de 15 zile
in data03/06/2010 am fost oprit de un echipaj al poltiei rutiere cu radar tip nou la iesire din localitatea sighetul marmatiei mau oprit din mers ei veneau inspre mine la iesire din tr-o curba in fta mea avem o motocicleta mica care nu merge mai tare de 50-60 km pe ora am oprit amindoi sa dat jos unul dintre politisti si ia spus celui cu mobra sa plece a venit la mine si mi-a spus ca sunt luat de radar la 72 km in localitate mia cerut toate actele masini incusiv carte verde rovineta masina find inmatriculata in spania a plecat la masina si cam dupa zece minute a venit cu un proces verbal pe care vroia sa ma oblige sa il semnez i-am spus cu respect ca nu pot sa semnez asa ceva si sa imi arate pe aparatul radar filmarea cu masina si viteza si mia spus ca nu se poate sa infuriat mi-a spus ca im-i va da amenda pentru centura ca nu o avea pusa chiar daca am dato jos in fata lui ca sa-i caut actele masini si pentru ca nu aveam cartea de identitate care se afla la politia bistrita nasaud patr-ca ma-au furat in spania dar aveam la mine pasaportul si mi-a spus ca nu e valabil nu am semnat nimic sa infuriat si mia zis drum bun nu mi-a ininat nici procesul verbal......azi 19/08/2010 a ajun la domiciliul meu la bistrita nasaud o scrisoare de la politia shiget cu un proces verbal in valoarede 600 lei si 5 puncte penalizare radar-lipsa centura-lipsa act de identitate
ce pot sa fac va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi
mentionez masina ma luat din mers mai era cineva in fata mea care nu putea sa aiba72 la ora si aveam centura am dato jos in fata agentului