avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 491 soluții astăzi
Forum Activitate amellyashop

Activitate amellyashop

ok, multumesc pentru raspuns! dar in caz ca nu ma primesc inapoi sau imi ofera un post cu mult inferior celui anterior, ce pot face? :"> as vrea sa fiu pregatita in aceasta discutie cu ei!
Buna ziua! As avea cateva intrebari legate de ceea ce urmeaza dupa terminarea concediului de ingrijire a copilului!
Am sa explic prima data situatia! Am ramas insarcinata iar dupa 4 luni am plecat de la servici pe risc maternal, am nascut, am ramas in concediu de maternitate 2 ani de zile, apoi am prelungit din motiv de handicap de vorbire a copilului pana la 3 ani! in iunie 2011 ar trebui sa ma intorc la fostul loc de munca! intrebarea mea este: au angajatorii obligatia sa ma ia inapoi sau nu? in caz ca nu ..care ar fi variantele ce mi le-ar putea oferi?:stunned:

Multumesc!
asa e, daca as pleca, as avea unde nu e problema, am un servici, pot locui unde am locuit inainte de casnicie, cu parintii mei, am ramas in concediu de maternitate cat trebuia desi cariera mea s-a dus pe apa sambetei, deci nu cred sa se poata ajunge la problema ca as fi o "mama nepotrivita" ...dar in ziua de azi orice este posibil:((
intreb pentru ca vreau sa fac totul ca la carte! cat despre partaj, nu cred ca va fi mare caz caci apartamentul e al lui de dinaintea casatoriei si multe nu am luat impreuna! cat despre copil nu vreau sa ii despart prea tare, poate sa stea 1 saptamana la mine una la el.
Ma adresez pentru ca nu stiu cum e bine si cum nu! Care ar fi primul lucru pe care trebuie sa-l fac pentru a incepe ?
Multumesc