avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 754 soluții astăzi
Forum Activitate dan victor

Activitate dan victor

Buna ziua,
Sunt in discutii pentru un pamant in supafata de 500 mp, intr-o zona frumoasa, in afara de oras – aproximativ 15 km, si la aceasi distanta de primul sat. Face parte dintr-un teren mai mare – aprox 5000 mp, cu front stradal 6 m (front de drum forestier mai exact, pe care proprietarul restului de teren mi l-a lasat sa pot intra cu masina) Pe pamantul cumparat a fost porumb. Nu cred ca voi cultiva, dar niste pomi, o gradinuta parca tot as face. Si ceva din lemn – tip cabanuta , pentru unelte si odihna.
Dupa ce l-am cunoscut pe proprietar, e clar ca cei 500 mp vor trebui scosi din intreg lotul si cred ca are niste acte de proprietate pe intreg pamantul care-l detine, mai avand in aproprierea parcelei de 5000 mp, alte terenuri.
Pretul e bun si as fi interesat, dar daca totul ma costa pentru 500 mp cat face tot terenul lui, atunci ……….
Interesul principal al investitiei este cabanuta. Constructia ei - ce va implica o fundatie si cateva barne, va trebui supusa tuturor avizelor ca pentru o casa de 200 mp, cu toate utilitatile conectate?
Va multumesc !!
In primul rand, sincere felicitari pentru creatorii acestui site=D> si toate cele bune pentru toti utilizatorii. Am o firma din anul 2002 si as dori sa-i suplimentez domeniul cu ingrijire sociala la domiciliu. Codul CAEN este clar, dar nu stiu daca si ce avize imi trebuie pentru derularea acestei activitati pe plan local.Crede-ti ca varianta infiintarii unui ONG ar fi mai utila? Multumesc.