avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 546 soluții astăzi
Forum Activitate 1marius

Activitate 1marius

Buna ziua!Am facut multe hartii peste tot, va rog daca puteti sa-mi dati o adresa de mail unde sa va trimit cateva documente sa va uitati peste ele. In cazul in care stiti ca vom avea o reusita ,programam o intrevedere. Multumesc.
Buna seara!am o nelemurire vis-a-vis de un contract de inchiriere spatiu comercial. Chiriasul dupa 3 ani de activitate merge la registrul comertului si declara activitatea pe care o desfasoara, comert cu amanuntul ,primesc de la DITL de plata din urma 8300 ron, pe numele meu ,doar sunt proprietar, (oare sunt si pe acel spatiu) cu chirias in spatiu care este declarat nerezidential,motiv pentru care se instituie o alta valoare la DITL.Eu platesc impozit pe chiria incasata , este normal sa platesc si pentru suprafata inchiriata?. Multumesc pentru raspuns.
Buna ziua. Mi-a fost demolat un chiosc in Drumul Taberei abuziv.Astept de peste 1 an sa intru in audienta la Primaria Capitalei, nu sunt primit,Am tot facut petitii si on line, am depus si la Primaria sect 6,unde astept raspuns.Ma intreb daca an vreo sansa sa actionez Primaria in instanta, sau ADP-ul ca ei s-au ocupat de demolare..Ce ma sfatuiti. Multumesc.
Buna ziua. Sunt putin surprins de raspuns. Daca vecinul are retragere 2 m si balconul lui are vedere in curtea mea,este lega?