avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 679 soluții astăzi
Forum Activitate cosmina05

Activitate cosmina05

Buna ziua,
Sunt mama unei minore ,in urma procesului de divort in care tatal nu a solicitat derept ul la vizita sau alte pretentii ;proces incheiat cu aproximativ 2 ani in urma,as dori ca fiica mea sa poarte numele meu de fata,deoarece tatal a disparut definitiv din viata copilului cu toate ca locuim in acelas oras si nu a avut nici o piedica din partea mea sa o viziteze.In plus numele fostului sot este implicat in diverse scandaluri si pot dovedi in instanta cu probe acest lucru.
Am vreo sansa?
Si care este procedura?
Multumesc anticipat !
Răspuns la discuția ASIGURARE CASCO - LEASING
Buna seara,
Din pacate va trebui sa platiti deoarece ati depasit termenul de plata a ultimei rate scadente,practic in aceasta perioada proprietarul autoturismului nu ati fost d-vs.
Imi pare rau ca nu ati stiu ca era dreptul d-vs sa va alegeti societatea de asigurare la care optati pentru un full casco ,respectand temenii contractuali(fransiza,societati agreeate de ei..etc)
Răspuns la discuția Parasirea domiciliului conjugal
Va multumesc din suflet pentru raspunsuri!
Buna seara tuturor,
Am si eu o mare problema de curand am intentat actiunea de divort ,intentionez sa parasesc domiciliul conjugal insa sotul meu ma ameninta ca ma va duce la politie pentru parasire de domiciliu si ma va acuza ca am rapit minora de 7 ani.....angajarea unui avocat cel putin in momentul acesta imi este imposibila .....va rog sa ma ajutati cu un sfat.