avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 114 soluții astăzi
Forum Activitate kla2007

Activitate kla2007

va rog sa ma ajutati cu un sfat (ce anume ar trebui sa fac) in cazul in care am fost inselat de catre o companie din Olanda.
mai exact compania din Olanda mi-a facut o oferta pe mail cu un produs, eu am fost de acort cu pretul urmand sa-l ridic peste cateva zile
mi s-a cerut un avans de 750 euro (valoarea totala a produsului fiind de 3000 euro) i-a platit in cont un prieten de-al meu cetatean olandez din contul lui personal, iar cand m-am dus sa ridic produsul si sa achit diferenta acest produs nu exista iar avansul achitat de catre prietenul meu nu mi-a fost restituit si nici nu doreste sa mi-l restituie societatea din olanda
mentionez ca nu am o factura proforma doar discutiile pe mail si foaia de varsamant cu avansul platit iar ca mentine este specificat '' avans rulota''
astept un raspuns din partea dvs
multumesc anticipat
Răspuns la discuția act aditional cf. OUG50/2010
va multumesc si fiti sigur ca asa voi face
buna ziua
Va rog sa ma indrumati ce trebuie sa fac in cazul in care am primit de la banca o adresa precum ca trebuie sa ma duc la sucursala BRD unde am creditul de nevoi personale cu ipoteca (dobanda variabila) cat mai curand posibil in vederea semnari actului aditional cf OUG 50/2010, m-am deplasat imediat la banca, dar surpriza, nimeni nu stia mai nimic, nu existau acele acte aditionale, si nici nu stiau cand vor fi gata dar oricum eu nu vad nici un act nu citesc nimic dar se considera acceptare tacita. Mentionez ca in adresa scrie ca dobanda variabila actuala se va transforma in dobanda fixa ( pentru creditele imobiliare, nevoi personale, auto) Chiar pot modifica ei dupa bunul lor plac dobanda variabila in dobanda fixa? in OUG 50/2010 nu reiese nimic de genul acesta va rog astept un raspuns.
buna ziua
Va rog sa ma indrumati ce trebuie sa fac in cazul in care am primit de la banca o adresa precum ca trebuie sa ma duc la sucursala BRD unde am creditul de nevoi personale cu ipoteca (dobanda variabila) cat mai curand posibil in vederea semnari actului aditional cf OUG 50/2010, m-am deplasat imediat la banca, dar surpriza, nimeni nu stia mai nimic, nu existau acele acte aditionale, si nici nu stiau cand vor fi gata dar oricum eu nu vad nici un act nu citesc nimic dar se considera acceptare tacita. Mentionez ca in adresa scrie ca dobanda variabila actuala se va transforma in dobanda fixa ( pentru creditele imobiliare, nevoi personale, auto) Chiar pot modifica ei dupa bunul lor plac dobanda variabila in dobanda fixa? in OUG 50/2010 nu reiese nimic de genul acesta va rog astept un raspuns.