avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Activitate daryaa

Activitate daryaa

Multumesc! Daca nu am depus inaintare, iar maine 1 aprilie am procesul pot cere instantei amanare pentru a-mi gasi un aparator? si daca imi acorda un nou termen si nu vin cu aparator dar depun inscrisuri in termen, este vreo problema?
am citit pe un forum despre termenul depunerii intampinarii, vreau sa stiu cu siguranta: pot depune intampinarea chiar direct in fata instantei la primul termen? eu mai am o zi la dispozitie pana la termen
Răspuns la discuția Salarizare
si eu ma incadrez in acest art. 3? adica primaria unde lucrez eu se numeste furnizor de servicii sociale?
Discuție Salarizare
buna ziua! am inteles ca exista niste acte normative care le acorda personalului din cadrul sistemului public sanitar si sistemului public de asistenta sociala 100 lei la salariu. eu lucrez la primaria unei comune, sunt consilier cu atributii de asistenta sociala de peste 10 ani, am acest drept?multumesc!
Răspuns la discuția mostenire
multumesc!
toate raspunsurile duc spre consultarea unui avocat, of, Doamne!
asta implica niste costuri si incercam sa ma feresc
Răspuns la discuția mostenire
multumesc, nu stiu daca merita sa-mi iau un avocat, sa inteleg ca as putea sa pierd in acest proces? si as putea sa platesc si daune? ca solicita si cheltuieli de judecata .... adica si batuta si .... si cu banii luati? :((
Discuție mostenire
in urma decesului bunicilor paterni nu s-a dezbatut succesiunea
mostenitorii defunctilor sunt tatal meu si o matusa, dar, pentru ca tatal meu si mama mea sunt decedati, eu si fratele meu suntem urmatorii mostenitori
deci mostenitorii averii bunicilor sunt: o fiica si doi nepoti
intrebarea mea este daca un mostenitor (in cazul de fata matusa mea) putea sa vanda un teren din masa succesorala
mentionez ca sunt citata intr-un proces de acel cumparator (cu o chitanta de mana intocmita in urma cu 7 ani) prin care vrea sa i se recunoasca dreptul de proprietate
pot fi eu astfel desmostenita? in conditiile in care eu si fratele meu nu am stiut nimic de aceasta "vanzare-cumparare"?
poate, cu un avocat "bun", sa castige terenul pe care il revendica ca si cumparator?
de la 1 sept a.c. raspund de instructajul privind protectia muncii persoanelor apte de munca din dosarele de ajutor social in baza Lg 416/2001 privind venitul minim garantat si nu reusesc sa gasesc un model de fise de protectia muncii
ma poate ajuta cineva?