avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Activitate gringo60

Activitate gringo60

Buna ziua,
Va rog frumos sa-mi spuneti daca pot fi obligat sa platesc un abonament nou (am deja 3), pe care l-am "comandat" din greseala (de fapt eu am vrut sa schimb un abonament vechi de 4 Euro in 5 Euro), cu toate ca cartela respectivului abonament este intacta (nu am desprins cartela , fiindca nu am stiut de ce am primit-o, chiar nu am stiut ce contine) ! Mi-am dat seama de acest lucru numai cind am intrat in contul meu orange si am vazut si factura pentru 4 abonamente !!!
Cum pot sa rezilez acest numar ? Am intrebat pe cei de la Orange (on line) , dar nu am primit nici un raspuns !
Daca nu platesc numai acest abonament in plus o perioada, cei de la orange pot sa-mi inchida restul de abonamente?
Va multumesc anticipat !
Discuție Cheltuieli
Buna ziua. Mama mea a avut un nepot care a decedat. Garsoniera lui a revenit mamei si unei matusi a nepotului decedat. In garsoniera nu mai locuieste nimeni, dar pe avizierul cu intretinerea apare in fiecare luna ca are de platit (cheltuieli comune; care?). De unde pina unde aceste sume de bani? Sa plateasca femeia de servici cind nu umbla nimeni pe acolo? Sau salarul sefului de la asociatie? Pentru ce?Apa, curentul si gazul sunt inchise.Va multumesc anticipat si astept raspuns. O zi buna.
Răspuns la discuția drepturi familiale
Buna ziua. Deci si copii celor decedati.
Am avut un var care a decedat recent. A ramas o garsoniera. Cine are dreptul la ea?
Mentionez ca parintii lui au decedat, iar dintre rudele lui au mai ramas doar 2 matusi (una sora cu mama lui si cealalta sora cu tatal lui). Tatal lui a mai avut doua surori decedate si ele.