avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 678 soluții astăzi
Forum Activitate CosminMcm

Activitate CosminMcm

Răspuns la discuția Majorare capital social SRL.
Am inteles, multumesc!

Sunt asociat unic intr-un SRL nou infiintat, am primit in contul firmei o suma de bani sub forma de imprumut pe care trebuie sa-i inapoiez in cateva zile.
Pot majora capitalul social, ce acte imi trebuiesc?
Si cat dureaza?
Răspuns la discuția schimburi prevãzute în SF/MJ
Multumesc!
"pentru utilaje/ maşini care necesită conducător – la un utilaj/ o maşină se va lua în considerare un om/schimb (conform numărului de schimburi prevăzute în SF/MJ) + cel mult un mecanic de întreţinere pentru întreaga activitate propusă prin proiect"


Care e numarul maxim de schimburi prevazut in SF/MJ?
Am un Srl nou infiintat, platesc impozit pe venit 3%-microintrprindere.
Urmeaza sa angajez, care este procedura exacta, de ce acte am eu nevoie ca si angajator si de ce acte are nevoie angajatul.

Multumesc!
Răspuns la discuția -Angajat-
Imi cer scuze, ce inseamna c.i.m?
Răspuns la discuția -Angajat-
M-am declarat ca si microintreprindere doar ca in termen de maxim 30 de zile trebuie sa am un angajat, altfel sunt trecut ca platitor de 16% impozit pe venit.


So, nu am absolut nimic, niciun utilaj/auto pe SRL....
Discuție -Angajat-
Buna ziua!

Sunt asociatul unic al unui SRL nou infiintat care urmeaza sa functioneza ca si microintreprindere.Am inteles ca trebuie sa am un angajat in maxim 30 de zile de la eliberarea actelor.Avand in vedere ca domeniul de activitate al SRL-ului este reprezentat de codul caen 0161, pot angaja un operator mecanic (tractorist necalificat) chiar daca pe societate nu am niciun utilaj, acestea urmand sa fie achizitionate in urmatoarele luni?

Ce acte imi trebuiesc pentru angajare?
Răspuns la discuția Stabilirea Sediului Social, cand?
Denisas, ai avut dreptate!

Multumesc!
Răspuns la discuția FEADR 312
112/121.