avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 386 soluții astăzi
Forum Activitate Raul88

Activitate Raul88

Răspuns la discuția Condamnat cu suspendare
totusi mi se pare sumele cam piperate avand in vedere ca m-am ocupat de ingrijirea copilul de la ce le 2 operatii suferite le-am platit integral plus recuperarile dupa operatie ..consider ca nu este o suma de bun simnt
Buna seara in urma cu 2 ani m-am urcat in masina neposedant permis de conducere si am acidentat pe trecerea de pietoni un adolscent de 15 ani..In prima instanta de fond am fost condamnat la 1 an inchisoare cu suspendare pt conducere fara permis si la inca 2 ani pt vatamare corporala grava(victima a avut un nr de 90 de zile ingrijiri medicale) urmand a executa pedeapsa ce-a mai grea ce-a de 2 ani si la plata sumei de 7000 lei daune civile si 10.000 euro daune morale..Nu m-am impacat cu sentinta si am mers in apel la tribunalul olt(eu fiind din slatina) acolo mi s-a respins apelul ca nefondat si a admis apelul parti vatamate si s-au marit daunele civile de la 7000 lei la 9000 lei si cele morale la suma 20.000 euro(el cerendu-mi 100.000 euro daune morale) nu m-am impacat nici cu aceasta sentinta si am facut recurs la curtea de apel urmeaza a intra pe rol..Va rog spuneti-mi se va da o hotarare definitiva acum? eu lucrez in germania si vin acasa vara si de sarbatori odata cu definitivarea hotarari si condamnarea mea cu suspendare mai pot parasi tara?si cum se va proceda la executarea daunelor eu neavand nimic pe numele meu???