avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 249 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters167230

Activitate ContSters167230

buna ziua! tatal meu a decedat in iulie 2010 si nu era pensionar.el locuia cu bunica mea, pensionara de c.a.p.si cu pensie de veteran de razboi. ea a primit de la primarie o suma de bani ca ajutor de inmormantare pentru tatal meu. putea obtine ajutor de deces si de la casa de pensii judeteana ?mentionez ca ea a suportat cheltuielile de inmormantare ale tatalui meu. multumesc anticipat!
buna ziua! detin un certificat de mostenitor asupra unui imobil +terenul aferent cu carte funciara. in imobilul respectiv locuieste fara drept de proprietate bunica din partea tatalui(tatal meu decedat). ea detine in acelasi sat o casa unde locuieste cu unchiul si matusa mea.din cauza unor neintelegeri ei ii este frica sa locuiasca acolo cu ei, locuind in continuare in casa mea.mama mea s-a despartit de tata cind aveam 4 anisori , nici nu l-am cunoscut prea bine, nu am avut nici un fel de relatie cu nici unul din ei.eu am probleme de sanatate si as dori sa vind aceasta casa dar batrina nu vrea sa paraseasca casa. ce solutii am? va rog sa-mi raspundeti ! va multumesc din suflet!