avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 544 soluții astăzi
Forum Activitate elenabalan2009

Activitate elenabalan2009

virsta limita de pensionare in cercetare institut bugetar am o colega care a inplinit virsta de 70 ani mentionez ca este cercetator gr.1 mai poate ramine. multumesc
la ce virsta se iese la pensie intr-o institutie bugetara care apartine de academia romana,lanoi cp1 sta pina peste 70 ani. multumesc
Răspuns la discuția grupa 2 se mai plateste?
dar se si plateste petru gr 2 circulau zvonuri ca nu au bani pina in 2014 ,sunt bugetar mi-au taiat din salariu acum nu-mi plateste nici gr. 2 multumesc mult.
daca imi depun dosarul de pensionare in luna decembrie se ia in calcul si gr. 2 multumesc.
Răspuns la discuția pensionare anticipata partiala
sunt nascuta in anul 1956 30 01 am un stagiu de cotizare de 40 ani si 5 luni si in gr. 2 23 ani 11 luni cind ma pot pensiona multumesc frumos si va doresc un an cu sanatate si bucurii la toata echipa
Răspuns la discuția pensionare anticipata partiala
am citit pe forum ca, d-na lucica maria avea virsta de 53 ani a lucrat in gr.1 a avut somaj si i s-a spus ca se poate pensiona(nu trebui sa aiba 55 ani inpliniti) eu cu gr.2 avind 23 ani lucrati in grupa. Inplinesc 55 ani pe 30 ianuarie, daca imi depun dosarul pe 30 dec. cine mai lucreaza la acea data,daca ramin pentru ian 2011 mai trbuie sa mai stau( sunt bugetar deaceea va inebunesc am salariu de 800 ron) asa mai bine ies la pensie va multumesc din suflet la toata echipa
Va rog sa-mi spuneti si mie daca s-a votat virsta de pensie la femei si barbati.Multumesc
Sotul meu este nascut in anul 1952 14 august. Angajat 1970 aug.- 1999 mai gr.2.Din iunie 1999 pina in prezent nu mai are grupa cind se poate pensiona.Multumesc
tatal meu a cumparat in anul 1952 in bucuresti in catierul ghica tei sect2 un loc 150m, cu acte de mina.Majoritatea oamenilor de acolo asa cumparau cu acte de mina ,au constuit o casa cu 3 camere.Dupa revolutie lumea a inceput sa-si faca acte.Am inceput si noi demersurile dar spre sfirsit avocata a decedat noi am aflat tirziu am pierdut procesul si banii ca i-am dat pe toti, tata a murit iar mama in virsta de 82 ani nu mai are putere s-o ia de la capat. Suntem cu impozitele la zi.Am auzit de la mai multe persoane ceva de ordinul prefectului fiind cumparat inainte de1960 multumesc f mult.
ce aduce nou legea unitara in forma ei adoptata de parlament fata de legea 19 pentru gr.2 de munca(spor de vechime, reducerea virstei de pensionare stagiul de cotizare multumesc.:hugall: