avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 728 soluții astăzi
Forum Activitate sabina.mariana

Activitate sabina.mariana

Răspuns la discuția am cumparat o masina furata
ideea este ca cel din Suceava nu recunoaste, spune ca nu stia ca masina este furata si ca este in aceeasi situatie ca si mine. Eu sunt disperata am pierdut 10.000 de euro si masina pentru ca e confiscata.
buna ziua
am cumparat acuma 2 luni de zile un passat de la o persoana din suceava, masina fiind inmatriculata in olt. Domnul de la care am cumparat-o a fost foarte amabil, a venit cu mine la RAR sa o inscriu pe numele meu, dar acolo surpriza..seria de la masina nu corespundea cu cea din acte, deci masina era furata din spania din 2008. I-am cerut banii inapoi domnului din Suceava dar el se plage ca este in acceasi situatie ca si mine, ca si el asteapta banii celui care a adus masina din Spania si a inmatriculat-o in Olt. Cel din Suceava a fost la Olt sa-si recupereze banii, dar nu s-a ales cu nimic. La tribunal rar-ul din olt si-a recunoscut vina ca a inmatriculat o masina furata, iar celui din olt i s-a facut dosar penal. Masina e confiscata la politia din Suceava. Eu acum ce ar trebui sa fac, ca al treilea cumparator, care am ramas si fara bani si fara masina??..am inteles ca procesul ar putea sa dureze si un an de zile..ma sfatuiti sa-l dau si eu in judecata la randul meu pe cel din Suceava de la care am cumparat masina?? As putea sa rezolv ceva? Va multumesc