avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 519 soluții astăzi
Forum Activitate starkrudolf

Activitate starkrudolf

Multumesc pentru raspuns, oricum varianta cu o alta banca am incercat-o, dar desigur ca si ei au cerut garantii ceea ce in momentul de fata nu este posibil.
Totusi nu inteleg daca a fost semnat un contract unde eu am platiti toate dobanzile, etc. ce motive ar fi ca si acuma sa nu accepte asta fiindca se demonstreaza prin balanta firmei ca suntem la rezultate financiare bune ca si in 2008, 2009 poate mai bine un pic.
Eu am fost luat pe nepregatite, daca stiam acest lucru altfel gandeam toata strategia de a merge cu linia mai departe, sau a rambursa o parte din ea, existau posibilitati daca as fi fost anuntat din timp.
Totusi daca ajung la executare, sau alte minuni de unde se incepe, voi fi contactat de o persoana anume care se va ocupa de firma mea, sau nu stiu care sunt pasii pe care banca ii urmeaza pentru recuperarea creditului
Va multumesc
Buna ziua,
Sunt administratorul unei societati comerciale, am facut in 2008 o linie de credit fara garantii doar cu contract de fidejusiune, (doar atat se cerea atunci), dupa multe insistente din partea bancii am acceptat, iar in acest an cand a fost vorba de prelungirea creditului, aceste conditii nu au mai fost acceptate de banca cerandu-mi garantii imobiliare.
Astfel eu nu am ce garantii sa duc la banca ,real, iar nu pot opri lumea pe strada sa accepte sa vina ca si girant, astfel din aprilie o tot lungim cu povesti, se aduna dobanzi, firma merge cu profit, dar eu tot nu am reusit sa ii conving sa rambursez creditul, lunar, ca si un credit normal.
In momentul de fata cand chiar este nevoie de bani, ca sa rambursez acel credit in intregime ar trebui sa opresc toata activitatea, sa astept sa imi incasez banii si sa dau bancii inapoi banii, ceea ce nu vreau.
Va rog ajutati-ma cu o idee, sa nu ajung ca si banca sa inceapa executarea silita, a societatii