avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 756 soluții astăzi
Forum Activitate socata

Activitate socata

Răspuns la discuția comisiane legale?
acum 5 ani cand am luat produsele si alaturi cardul de credit nu se percepeau aceste comisioane...ele au aparut mult mai tarziu..fara ca noi sa primim instiintari si eventual sa semnam ca am fi de acord
comisionul depasire limita de credit(5%) si comision plata intarziata 45 lei sunt legale? la un card de debit.? nu pot da numele cardului....va rog sa imi raspundeti...si daca nu sunt ce pot face? multumesc mult...
Răspuns la discuția ce se poate intampla?
ce sa le execute? bunuri ? sau casa?
buna ziua....fratele meu si cumnata mea au cate un card de credit la o ba nca din oras....ei au descoperit cardurile avand niste probleme de sanatate ,iar la o perioada scurta de timp au plecat in strainatate....au cateva luni de cand nu au mai platit....ce se poate intampla?.....nu au girat nimic in momentul in care au luat aceste carduri....doar salariile...pot fi trasi in vreun fel la raspundere de catre banca ....?
buna ziua...am contactat un credit de nevoi personale fara girant si fara garantii.de cateva luni am fost preluata de o firma de recuperare intrand in imposibilitate de plata....eu sunt in concediul crestere copil iar sotul in lunile alea nu avea servici.....intrebarea mea este: firma de recuperari poate executa silit apartamentul pe care il am luat prin credit ipotecar( luat de la alta banca ,nu de la cea care m-a transferat la firma de recuperari) .... creditul de nevoi personale l-am luat singura fara ca sotul sa ma gireze...iar cel ipotecar impreuna cu sotul si suntem cu ratele la zi.... multumim din suflet....
buna ziua..banca unde am cardul de salar( acum virandu-se indemnizatia copilului) imi retraje in fiecare luna dobanda pentru acel card care este descoperit inante de a intra in ccc. trebuie sa mentionez caci mai am un card de debit la ei descoperit pentru care la fel ei isi opresc banii lunar fara a astepta sa ma duc personal....este legal? ......ei stiu ca acum nu mai am salariu ,ci indemnizatia copil...multumesc mult...
sunt angajata pe perioada determinata pana in mai 2011.as beneficia de somaj daca persoana in locul careia sunt s-ar intoarce la munca? dar daca demisionez si plec inainte ca persoana sa se intoarca la munca.? multumesc anticipat...