avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 718 soluții astăzi
Forum Activitate mistermoney18

Activitate mistermoney18

unde raman inregistrate si cum pot intra in posesia lor.
va rog fiti mai clari si dati o informatie completa.
multumesc pentru ajutor si apreciez raspunsurile.
ok. si cum pot proba comiterea acestei infractiuni.
Astept sugestii.
Nu stiu daca fapta de hartuire e prevazuta ca infractiune in Codul Penal sau in legislatia romaneasca. Si daca da cum o pot proba in cazul de fata.
stie intrebarile de siguranta si degeaba schimb parola.
conturile de hi5 si facebook sunt facute de pe alte adrese de mail.
In urma cu 2 ani am cunoscut pe net o fata cu care am avut o relatie, la distanta, aproape un an, dupa care nu ne-am mai inteles si am hotarat ca ar fi mai bine sa ma despart de ea. Nu a acceptat despartirea si de atunci ma hartuieste prin intermediul internetului, creand conturi pe site-urile de socializare, cu datele mele personale respectiv nume, prenume, data nasterii, localitate de domiciliu, loc de munca si poze cu mine trimise ei de cand corespondam.
In urma cu cateva luni mi-a spart adresa de e-mail, raspunzand la intrebarile de siguranta care erau banale si care nu se mai pot modifica accesand de atunci constant adresa mea de mail si messenger, dar pe care si eu pot intra intrucat cunosc raspunsurile la intrebarile de siguranta.
Deasemenea pe mai multe site-uri cu anunturi de vanzari-cumparari diverse a postat tot in numele meu, vanzarea apartamentului in care locuiesc adaugand ca numar de telefon, de contact, numarul de la serviciu. Si nu doar atat, pe langa apartament am aflat ca vand urangutani dresati si alte animale exotice, aparand chiar si intr-un ziar national de mare tiraj intr-un articol despre vanzari pe net de animale exotice.:stunned:
Ce pot face pentru a stopa toate aceste hartuiri?#-o