avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Activitate alina82

Activitate alina82

vreau sa va spun ca sunt camine particulare care ofera conditii ff bune atat privind cazarea si ingrijirea cat si socializarea. Parerea mea este ca pentru o persoana varsnica care a avut o viata activa si incepe sa se simta inutil aceasta idee este nemaipomenita daca are ceva posibilitati financiare. Intr/un astfel de loc poate socilaiza, isi petrece timpul int-un mod foarte placut cu persoane de aceeasi varsta prin jocuri de societate, cinema, plimbari, gradinarit, etc.
Dar la noi este foarte puternic cuvantul "azil", acele camine de stat care au lasat un gost amar ....si de aici gandul unei persoane ca va ajunge la azil este un adevarta dezastru fara a stii insa ca sunt si locuri care ofera adevarate conditii si care ii trateaza cu respect si demnitate..
Buna,
as dori sa port discutii pe tema de mai sus......ce parere aveti despre caminele de batrani particulare?...si daca ati alege un astfel de loc pentru dumneavoastra sau pentru cei dragi???:)
Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti si mie de ce acte si ce avize am nevoie pentru deschiderea unui camin de batrani. Vreau sa va spun ca este vorba despre un hotel de trei stele. dotat si utilat.
Va multumesc,