avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 822 soluții astăzi
Forum Activitate uadytzu

Activitate uadytzu

Cui trebuie s ama adresez pentru implementarea unui program de genul acesta?
Răspuns la discuția plecari in strainatate la munca
Va rog sa dati si numele firmei care v-a trimis acolo ptr ca si eu si multi altii am patit-o si poate mult mai rau sa le dam macar sa nu se mami duca si alti oameni sa pateasca ce am petit noi.Multumesc
Daca as dori sa-i sesize pe cei care m-au palcalit cu angajarea si nu mi-au dat nici banii de care discutasem la inceput si recent am avut un accident cu masina de servici in impul programuluo(dar nu conduceam eu)si imedia a doua zi mi-au zis sa nu mai vin?//as putea face in vreun fel ca sa-i sesizes pe cei de la itm??
Am numerele de chitante taiate de mine in decursul acestui timp...oare sunt bune ca si probe?
Mi-au zis timp de 2 luni ca-mi vor face contract de munca iar acum m-au sunat ca nu mai lucrez la ei si ca sa vin sa-mi iau dosarul cu acte depuse.Cce sa fac sa-l iau?sau sa ma duc intai la itm?
De la sfarsitul lunii Iulie am inceput sa aduc la sediul firmei toate actenle necesare angajarii analize medicale (in nr.de 8/)decizie de inceetare a ultimului loc de munca,si restul de acte necesare angajarii.Pana in ziua de azi nu mi-au facut contractul deoarece nu mi-au adus nimic la semnat iar eu ca angajat pe functia de supervizor mergand pe data de 01.10.2010 intr-o deplasare cu duba conducand usoferul firmei am abut accident care s-a soldat cu dauna totala a masinii iar eu cu cateva lovituri interne.M-au trimis acasa pentru o saptamana dupa care m-au chemat si mi-au dat un total de 300 ron.Si mi-aau zis ca nu am ce sa le fac daca-mi convine ok daca nu....
As putea sa-mi recuperez si eu salariul care negociat la inceput a fost de 1700 ron p luna net?