avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 307 soluții astăzi
Forum Activitate valymony

Activitate valymony

Răspuns la discuția timp
decizia nu e definitiva ,acum fac recursul dar voiam sa stiu dak.mi refuza si recursul la cat timp am voie sa mai intentez un nou proces micsorare pensie?
in fct de cum imi modific eu veniturile sau la o anumita perioada timp?
Discuție timp
buna seara,tocmai am avut un proces micsoare pensie care mi s.a respins ,la cat timp pot face un altul?imediat?stiu k la cel de majorare pensie se face o data la 6 luni,dar la micsorare?aveti idee,multumes
Răspuns la discuția respins reducere pensie
dar dak eu nu mai platesc pensia,dupa 2 luni intru la abandoun familie,fost mi.a facut plangere penala pt neplata pensiei cand eu o aveam in avans platita,dar acum???sa n.o platesc??va dati seama???chiar nu am idee
Răspuns la discuția respins reducere pensie
16 mil plateam pe luna pensie,cand aveam serviciu,dar acum pt k nu am ,am facut cerere reducere pensie la care am atasat dovezi si mi s.a respins
Răspuns la discuția respins reducere pensie
politaiul care a venit a luat o declaratie mamei mele cu privire la locul meu de munca
buna seara,am crezut k nu o sa mai am motiv de deranj,k m.ati ajutat destul cu sfaturi bune ,dar se pare k am nevoie iar de ajutorul dvs,ieri s.a dat pronuntarea la procesul meu micsorare pensie si nu mare mi.a fost mirarea k am vazut k mi s.a respins cererea,de ce???nu stiu???!!! singura mea idee e k ,din cauza neprezentarii mele ,desi am cerut si judecarea in lipsa partilor,mentionez k judecatorul a trimis si un politai la adresa mea pt a lua detalii dak eu muncesc,a gasit.o doar pe mama eu fiind plecat cu sotia la niste rude,intrebarea mea e pot face recurs fara sa astept acea hartie acasa in care mi se comunik motivele??si dak e oare asta motivul respingerii cererii,faptul k eu nu m.am prezentat?dar nu vad sa fie asta motivul,am depus de la primarie si de la circa financiara k nu am realizat venituri pe ultimele saptamani,chiar nu mai inteleg legea asta in romania,asta inseamna k legea ma face sa o incalc...tot ea...pt k la ora aactuala am o pensie de 16 mil si sunt in imposibilitatea de a o plati,ce sa fac??sa fur?sa dau in cap?sa devin un infractor???asta vrea legea???k asta demonstreaza
am un proces micsorare pensie care s.a amanat pt data de 7 dec,spunand k s.a amanat pt a se solicita relatii de la politia orasului si de la consiliul local cu privire la locul de munk al fostei sotii,asta e procedura?ce legatura are locul ei de munca, cu micsorarea pensiei ceruta de mn?specific k eu am depus toate actele necesare reducerii de pensie...cu mii de multumiri
fara acordul tatalui nu puteti face nimic
Discuție nelamurire.....
am un proces de micsorare pensie minori si la prima infatisare mi s.a comunicat de catre instanta k trebuie sa fak ei o cerere catre politia orasului unde locuiesc pt a li se comunik dak am un loc de munk,intrebarea mea e .......ce legatura are politia cu faptul k eu nu am venituri?am depus la dosar o hartie de la adm.financiara precum k nu am venituri....?????!!!!multumesc
Răspuns la discuția cate termene pot fi?
dak postasul nu gaseste pe nimeni acasa la ea se considera k nu sunt indeplinite toate conditiile pt a se desfasura procesul??