avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 726 soluții astăzi
Forum Activitate miss_chanel

Activitate miss_chanel

Răspuns la discuția Probleme cu un card...
ok,va multumesc tuturor
Răspuns la discuția Probleme cu un card...
va rog frumos aveti si alte idei despre ce as putea face in cazul asta..de trimis am trimis o cerere,dar se pare ca sunt prea ocupati sa mi raspunda,astept cu interes noi pareri!
Multumesc!!!
Buna ziua,am si eu o problema cu cardul ,mi am facut acum trei ani un card de salarii ...am lucrat la acel loc de munca numai un an,dupa care cardul nu l am mai folosit,am stat linistita pana acum o luna,cand,fara sa primesc vreo sesizare ceva,m au sunat spunandu mi ca le datorez 90 ron cheltuieli de intretinere ale cardului,nu am fost atunci sa platesc,dupa doua saptamani m a sunat un alt tip de la brd spunandu mi ca am 15 ron de plata,i am promis ca merg sap viitoare sa platesc,sap viitoare am fost ocupata si n am reusit sa ajung,vineri m a sunat o doamna sa mi spuna ca am 180 ron de plata,am fost imediat la banca cu pricina si nu stiau sa mi explice exact ce si cum,le am cerut un document sa vad si eu scris negru pe alb suneme restante ca s au contrazis unii pe altii timp de o luna cu privire la suma datorata,mi a scos ea cu chiu cu vai o foie din calc.si a mers pana la ofiterul de credite din spate,eu auzeam ce discutau ca usa era deschisa,acesta i a spus sa nu mi dea documentul ca este al bancii,eu voi primii ceva la mana numai dupa ce achit total suma.Am platit 20 ron atunci si am plecat,la o saptamana iar m a sunat ca am 150 ron si sa ma prezint de urgenta la banca ca voi fii in evidenta biroului de credite si nu voi mai putea lua credit 4 ani...mie mi se pare ceva suspect sa nu primesc nici un document,sezisare ceva la mana,iar faptul ca se incurca in detalii ma duce cu gandul ca este ceva putred la mijloc..ce sa fac?
Mii de multumiri!!:">