avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 620 soluții astăzi
Forum Activitate duscaandreea

Activitate duscaandreea

ma judec de cateva luni bune
sa intamplat asa
eu am plecat dincolo sa lucrez copilul a ramas la el si urma sa vina si el cu copilul, dar nu au mai venit. le-am trimis bani a fost bine si m-am trezit ca ma dat in judecata.
eu am venit in tara mi-am angajat avocat, toate mergeau in favoarea mea.
el nu a adus martori, nu are servici, e plecat si el din tara copilul lasandul la bunci, interzicandu-mi sa il vad.
deci nu servici, stau multi in locuinta unde sustine ca poate tine copilul.
este plecat din tara, eu pe perioada cand am fost plecata am reusit sa scot toate hartiile de la transferul de bani.
si tot el castiga procesul''fondul''!
este posibil asa ceva? eu stiama ca are pile
dar chiar asa pe fata?
va rog un sfat ce este de facut?
recurs , apel?
ce sanse am ca la apel respectiv recurs sa mi se faca dreptate?
mentionez ca am de 20 de ori conditi mai bune ca tatal
si cu judecatorul respectiv ce i-a incredintat copilul tatalui in conditile mizere de trai, doar pt ca sunt prieteni, ce as putea face ca sa fie sanctionat?
va rog din suflet un sfat sunt disperata
Răspuns la discuția este sau nu avocat?
si ce ma sfatuiti sa fac?
Răspuns la discuția este sau nu avocat?
AM CAUTAT SI NU L-AM GASIT! IAR CAND L-AM INTREBAT... MI-A RASPUNS CA FACE PARTE DIN BAROUL DE LA BUCURESTI ,DAR NU L-AM GASIT NICI ACOLO! DAR DACA NU ESTE AVOCAT POATE SA CEARA AMANAREA PROCESULUI?
buna seara
am si eu o mare problema
va rog sa ma indrumati cum as putea verifica daca avocatul meu este AVOCAT sau doar mi-a mancat bani degeaba!
problema e cam asa :mi-am angajat un avocat, i-am facut procura judiciara sa ma reprezintre ,dar ulterior am aflat din anumite surse ca defapt nu este avocat! este posibil? sa prezentat de 2 ori la proces si la amanat
,altceva nu a facut! cum as putea afla daca ESTE SAU NU AVOOCAT? VA ROG AJUTATI-MA!!!!!!!!!!!!!!#-o!
Răspuns la discuția unde trebuie sa ma adresez
mi-am angajat un avocat si am depus cererea reconventionala dar el a facut intampinare si acum a ramas sa se pronunte in vedere la cererea reconventionala! numarul de inregistrare de unde il pot afla ca nu stiu? va multumesc pt raspuns!
eu sunt parata intr-un proces de incredintare a copilului minor si as dori sa depun la dosar reclamatile facute de mine la politie din care reiese ca tatal copilului este violent! dar problema mea este ca m-am prezentat la politie pt a lua aceste probe si mi-au spus ca nu mai sunt la politie ,ca sunt la parche! la parchet mi sda spus ca sunt la politie! deci cui trebuie sa ma adresez pt a intra in posesia acestos inscrisuri?
Răspuns la discuția semnatura in alb....da sau nu?
va multumesc pt raspunsuri! nu voi face ,bine ca m-ati trezit inainte de un eventual prea tarziu! va multumesc!
buna ziua . am si eu o intrebare. Este normal si legal ca avocatul meu care ma reprezinta in procesul de incredintare minor sa imi ceara sa ii semnez foi in alb? mie frica daca a trecut de partea adversa! nu vreau sa imi semnez singura ''sentinta de moarte''! e un om de incredere,dar eu nu am incredere decat in Dumnezeu. va rog raspundeti-mi ...este legal sau nu?
Răspuns la discuția incredintare minor dovezi
da ancheta sociala a fost! totul e ok la mine doar ca nu au ajuns la tribunal inca! el ,sotul a scris ca locuieste doar cu parinti ceea ce nu este adevarat, locuieste si cu 3 frati, dar nu conteaza! va multumesc pt raspunsuri! si sper sa se faca dreptate! va multumesc!
buna ziua! am si eu unele nelamuriri! va rog sa imi raspunde-ti si sa ma indrumati!
reclamatile mele impotriva ex-ului meu din care rezulta ca m-a lovit , la politie. pot fi aduse si acceptate ca probe in procesul de incredintare a copilului nostru minor,ma ajuta cu ceva aceste reclamati pt a castiga incredintarea copilului sau nu??
si am mai avea o problema....tatal copilului si-a angajat doi avocati, eu am doar un avocat! faptul ca are 2 avocati si eu doar unul este in defavoarea mea? sa imi mai angajez si eu inca un avocat???????????? conteaza in fata ionstantei cati avocati te reprezinta? mentionez ca nu vreau sa risc sa imi pierd copilul ,dar nici nu ma scot banii afara din casa,dar daca este nevoie mai imi iau un avocat! va rog spuneti-mi ce sa fac, mi-e frica de faptul ca el are doi avocati!!!!!:(( va multumesc ! va rog raspundeti-mi sunt disperata!