avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Activitate ionut_popescu

Activitate ionut_popescu

Eu sunt plecat din localitate si chiar din Judet, am fost anuntat de prietena mea ca locatarii din blocul ei dar de pe alta scara o sa-si izoleze blocul termic, iar masina mea care este parcata langa bloc o sa-i incurce probabil. S-au apucat de treaba si cand au ajuns la masina mea, s-au hotarat locatarii, mai exact 1 sau 2 s-o mute, fara acordul meu, fara sa incerce sa am contacteze cu toate ca aveau cum sa afle numarul meu sa ma sune sa imi explice situatia. Ei doar au sunat la interfon sa o anunte pe prietena mea ca o sa-mi mute masina. Si o s-o mute foare "finut" tractata cu o alta masina, neinteresandui ca masina este in viteza si cu frana de mana trasa. Si au deplasat-o asa"tarasi" pe asfalt vreo 2 metrii, din spusele prietenei. Eu inca nu pot sa plec pana maine sa vad ce s-a intamplat. Dar specific ca nu era o parcare cu plata, ei nu platesc la primarie nimic pt spatiul ala unde isi tin masinile, deci orcine isi poate parca masina. Singurii care pot sa ia masuri sunt cei de la primarie. Ei nu au avut nici un acord au facut de capul lor. Cred ca nimeni nu ar accepta sa i se plimbe (tarata pe asfalt ca o sanie) masina fara acordul lui print-un loc public unde orcine isi poate parca masina. Ce as putea face ? E o nesimtire mare, extrema ce au facut!