avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Activitate Gabriel71

Activitate Gabriel71

scuze...dar de unde plata din 2 in 2 ani cum spuneti...eu unul nu am platit nimic in contul lor...
In luna noiembrie 2010 primesc un telefon de la aceasta firma de recuperatori(care sint mai rai decit camatarii) prin care mi se aduce la cunostinta ca am o datorie de 2400 lei fata de Orange Romania. Datorie care reprezinta o factura neachitata din anul 2002. Fac precizarea ca si in momentul de fata sunt abonat Orange, cu toate platile la zi.
In contextul mentionat mai sus, explic reprezentantului EOS ca nu este posibil asa ceva, colac peste pupaza ma trezesc acasa cu o scrisoare prin care imi spune ca daca nu achit integral suma , voi fi executat in contravaloarea creantei.
Azi 24.11. iar ma suna si incepe sa imi dea niste explixcatii, puerile, parerea mea...la intrebarea mea de ce dupa 8 ani sint sunat despre o factura din 2002, mi se raspunde ca intre anii 2002-2003 Orange fostul Dialog nu avea un compartiment de recuperare debite si ca de abia in 2006 au cedat creanta catre EOS KSI si de aceea sunt contactat de catre ei......ce-i drept raspunsul asta m-a lasat masca.
Astept de la dumneavoastra un sfat.....ce oare le mai trece prin cap la astia sa faca(EOS KSI)....si daca ma puteti sfatui ce sa fac in continuare!?
Sincer va spun m-au stresat suna si duminica la ora 08.00....seara dupa ora 21.00....#-o...su o metoda de stresare a omului iesita din comun....X-(...iti arunca numai vorbe de genul ...va vom executa....vom transmite la locul de munca adrese.....
In asteptarea unui raspuns, cu deosebita stima Va multumesc!
Gabriel A