avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 387 soluții astăzi
Forum Activitate Victor-Dan

Activitate Victor-Dan

Buna ziua,

Mi-a expirat permisul auto in septembrie 2011.
Pana acum nu am fost sa-l schimb pentru ca nu am avut nevoie de el, dar acum a venit timpul sa-l folosesc.
Cine ma poate ajuta cu niste informatii cu privire la pasii de urmat?
Credeti ca e posibila inlocuirea lui fara probleme?
Care ar fi pasii de urmat?

Multumesc
Răspuns la discuția Perioada Rau Platnic
Multumesc
Răspuns la discuția Perioada Rau Platnic
Am poprire de la KRUK.mai am de plata aproximativ 3 ani.
Doream sa stiu cat voi fi rau platnic,pentru a putea lua alt credit.
Buna ziua,

Daca am o poprire pe aproximativ 3 ani.Stie cineva cat timp mai stau in baza de date ca rau platnic pana sa pot lua un credit ?
Răspuns la discuția Poprire salariu
Este scrisoarea de la judecator cu stampila.
Credeti ca daca ii sun la numarul de telefon din antet pot afla raspunsuri la intrebarile mele?
Răspuns la discuția Poprire salariu
In prima srisoare scrie ca datoria este:30466.73-creanta actuala creditor si 4024.38 reprezentand cheltuieli de executare efectuate pana la data prezentei,inclusiv onorariu executor.
Total este 34491.11 lei.
Daca platesc 1000 lei lunar scap de suma in aproximativ 3 ani? sau se mai adauga pe parcurs sume pentru plati executor etc
E corect calculul meu sau cum ar fi un calcul corect ?
Răspuns la discuția Poprire salariu
Continuare la poprire salariu; Mai e ceva ce nu inteleg:Cand primesc Instiintarea poprire venituri(actualizarea sumei) pe langa suma scrisa,apare in paranteza"la care se vor adauga cheltuielile de executare"
Asta nu inteleg ce inseamna.De cate ori se adauga cheltuielile de executare ? o data,in fiecare luna ?
Nu am primit un grafic de rambursare.Nu stiu cu siguranta cat timp voi plati?
Unde pot face contestatia.Trebuie sa merg la Craiova daca locuiesc in Bucuresti ?
Discuție Poprire salariu
Buna ziua,

Am o poprire de 1/3 din salariu,in valoare de 34000 lei(diferenta credit de nevoi personale)
In fiecare luna mi se opreste din salariu cel putin 1000 lei(variabil daca mai iau bonusuri sau sunt zile care se platesc dublu)
Dupa socoteala mea in aproximativ 3 ani voi achita toata suma.
Intrebarea mea este:Am facut calculul corect,sau ma trezesc ca dureaza mai mult?
Primesc in posta o actualizarea sumei pe care o mai am de plata,iar ieri seara cand am desfacut plicul,suma pe care o mai aveam de plata dupa 3 luni de poprire(adica platisem 3000 lei) se micsorase doar cu 1500 lei.
Am zis sa intreb,oare cei 1000 lei,merg toti catre micsorarea creantei sau se impart: spre exemplu 500 lei(micsorarea creantei) si 500 lei spre te miri ce dobanzi,plati etc si astfet durata achitarii totale se duce la 6 ani in loc de 3 ani !!!???

Poate cineva sa-mi raspunda la intrebare?
Se poate contesta in instanta poprirea(cei de la KRUK sunt firma care recupereaza),fara sa mai platesc nimic?
Sa sun la judecatorie ?
Habar nu am care sunt pasii corecti.
Nu ma deranjaza sa platesc 3 ani,asta este,daca am luat credit in trecut,dar nu as vrea sa platesc cat nu face.

Stie cineva cat costa analizele medicale?
Daca a fost emis in jud OLT si acum locuiesc in sectorul 2 pe adresa din buletin ,trebuie sa merg la Pipera?