avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 653 soluții astăzi
Forum Activitate mirela261

Activitate mirela261

va rog din suflet sa ma lamuriti si pe mine k sunt disperata,acum 2 ani de zile am facut un credit de nevoi personale,girant fiind sotul meu care a girat cu salariul.a fost bine mersi k lucram amandoi si nu simteam rata,acum am ramas amandoi fara loc de munca si nu am mai putut plati rata.Noi stam pe curte la soacra mea,nu avem nici un bun nimik pe numele nostru,executorul ne-a amenintat k ia din casa bunuri,bunurile sunt ale soacrei mele si ale fratelui din partea sotului.Poate sa se atinga de bunurile lor dak creditul este al meu iar sotul girant?ce se poate intampla?parintii mei stau in hunedoara si au primit si ei somatie k dak nu platesc le ia bunurile?Poate sa faca asa ceva?sa se apropie de bunurile altora?ce poate sa faca banca in cazul acesta?sunt disperata am si un copil micut si nu mai stiu ce sa fac,sunt disperata,va rog sa ma lamuriti sa ma linistesc putin.VA MULTUMESC MULT,SI ASTEPT UN SFAT.
Discuție credit
Am un credit de nevoi personale,fara garantii girant fiind sotul meu,eu stau in casa soacrei mele pe adresa asta fiind si facut creditul ,eu acum 7 luni am fost data afara de la munca si nu demult si sotul meu .neavind momentan un venit coonstant nu am mai putut plati rata la banca ,bunuri personale nu avem deoarece stam in casa soacrei mama sotului executorul nea amenintat ca va face sechestru pe bunurile soacrei din casa se poate face asa ceva??si soacra din pacate nu mai are chitante pe bunurile ei.as dori si eu va rog frumos sa ma lamuriti cu ce se poate intimpla, va multumesc
Discuție astept un sfat
buna ziua am o problema, am un credit de nevoi personale cu buletinul ,eu stau cu sotul meu la mama lui neavind unde sa stam momentan bunuri nu avem si banca la care am avut creditul a vindut creditul la o firma de recuperare cycle european srl,mentionez ca nici eu si nici sotul nu lucram si ne este greu sa platesc neavind un venit coonstant nu am de unde sa platesc rata lunara ,as dori sa stiu ce se va intimpla va multumesc mult.