avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 293 soluții astăzi
Forum Activitate miti_miti_80

Activitate miti_miti_80

Răspuns la discuția Dreptul sotiei tatalui
buna. am fost si eu exact in aceeasi situatie ca si tine si nu-ti explic cate probleme sunt mai ales ca sotia de dupa ce a decedat mama mea a avut si copii cu tatal meu. te sfatuiesc si daca reusesti sa faci un contract de vanzare cumparare cu tatal tau daca nu dupa descesul lui o sa fie vai si amar de banii si umbalturile tale......1. s-a dezbatut mostenirea pe partea de pe mama ta???? daca nu i-a si incepe (desi te costa niste taxe) si dezbate mostenirea pe aceasta parte..... 2. vorbeste cu un NOTAR nu avocat sau alte persoane.... acesta te va sfatui exact si stie cel mai bine ce ai de facut.........3. chiar daca apartamentul a fost cumparat de parintii tai ACEASTA DOAMNA ( ca si fosta ex a tatalui meu) are parte la apartament....cea mai proasta lege care au putut vota guvernantii nostri.....asa ca castiga-ti macar partea de pe mama ta
acum nu mai imi vin in cap alte exemple dar putem tine legatura.....
putere multa, nervi la maxim, umblatura cat cuprinde si bineinteles bani.....si un singur sfat: NU TE LASA.....lupta
mergi si vorbeste cu un NOTAR
buna seara. intrebarea mea suna cam asa
ce acte sunt necesare pentru a obtine rezidenta in Romania, de catre un cetatean ecuadorian? precizez ca acest cetatean are drept de rezidenta in Spania. imi este de ajutor acest drept sau aceste acte nu sunt luate in considerare? va rog din suflet sa imi raspundeti ca de la autoritatile mele locale nu am reusit sa inteleg prea mare lucru. multumesc