avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 390 soluții astăzi
Forum Activitate cristina nuta

Activitate cristina nuta

Conform Contractului cadru 2010, privitor la asigurarile sociale de sanatate, un furnizor de servicii medicale are obligatia sa tina evidente distincte pentru accidente rutiere, accidente de munca, vatamari corporale etc. Ce reprezinta evidentele distincte? Nu avem niciun act normativ care sa specifice documentele, actele, registrele etc. necesare pentru o sectie clinica de la nivelul unui spital.
Va multumim!
Chiar in ziua Revelionului, nu am avut de lucru si am mers in Mall sa-mi cumpar o pereche de pantofi eleganti, pe care aveam de gand sa-i port seara. GAFA! Desi pantofii erau marimea mea, aveau o problema, dar nu imi dadeam seama care. Cu ajutorul vanzatoarelor si a branturilor de silicon pe care le-am cumparat tot din acel magazin, am cumparat pantofii, super incantata de achizitie. Fericirea a fost de scurta durata, pentru ca, dupa nici o ora cat am stat incaltata cu ei la localul unde serbam trecerea in Anul Nou, au inceput sa ma doara ingrozitor picioarele. Nu va imaginati ce disconfort am trait si cu cat jind ma uitam la cei care dansau! M-am dus, in 02.01.2011 inapoi la magazin, povestind ce mi s-a intamplat si cu rugamintea de a-mi schimba produsul cu altceva. Sincer, m-am asteptat la compatimire si scuze de la sefa de magazin cu care am discutat. In schimb, am fost bombardata cu zeci de intrebari si onomatopee, care doreau sa-mi demonstreze ca nu avea cum sa se intample asa ceva. M-am simtit jignita si deznadajduita. Nu eram vinovata decat ca-mi cumparasem in graba o pereche de pantofi de ocazie cu un calapod foarte prost si, ca doream sa-i schimb. Dupa ce mi-am expus supararea, vreau sa va intreb daca mai exista posibiltatea de a intreprinde ceva in acest sens.
Va multumesc!
Pe baza caror acte de identitate pot sa ma internez intr-o unitate sanitara? In ce conditii permisul de conducere este considerat un act de identitate?