avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 524 soluții astăzi
Forum Activitate suntcurios

Activitate suntcurios

ok va multumesc
pot primi un avocat din oficiu ?
eu stiam ce face dar nu m-am bagat. m-a rugat el de cate ori sa il sun pe un baiat care ii datora bani sa-i spun sa-l sune sau sa-i spun sa ii dea banii.si mai dadea mesaje de pe telefonul meu .
pai daca el are citatie , ce legatura as putea eu avea ? sau cum ar putea el sa ma incrimineze?
Buna ziua.Am si eu o problema.Am un prieten cu care ma plimbam intr-o seara prin romana,si ne-a luat jandarmeria,ne -a perchezitionat.eu aveam la mine un briceag cu care mergeam toata ziua dupa mine , fiindk stau intr-o zona rau famata.el avea la el un briceag si o combinatie de droguri(5 grame in total , dintre care vreo 0.25 g de iarba legala,luata fara bon,si restul canepa salbatica gasita pe camp).ne-au luat la declaratii si mie mi-au confiscat briceagul si lui marfa si briceagul.el a primit o citatie de la diicot ptr 5 ianuarie.eu nu am primit nimic. dar diicot , dupa denumire , se ocupa cu crima organizata , care banuiesc ca se face in mai mult de 2 persoane , inclusiv. acum individul , cu care nu mai sunt prieten , ma ameninta ca spune de fapt ca ne ocupam amandoi de droguri.v-as intreba cam cat de amenintat as putea fi eu de diicot sau politie in cazul acesta. si v-as cere si parerea daca as putea avea telefoanele ascultate . Va Multumesc Anticipat