avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 757 soluții astăzi
Forum Activitate Te0o0

Activitate Te0o0

Răspuns la discuția Este calomnie pe Internet?
Aveti si dumneavoastre dreptate! dar cu privire la " Lectia care ti-a fost data acum n-o s-o intelegi probabil niciodata cum trebuie" nu sunt de acord! Am fost uimit ca am putut sa constientizez toata problema in sensul ei adevatar!M-am pus in pielea tuturor: a mea cand a scris postu ,a mea dupa ce s-a aflat ,a mamei ,a prietenilor,a profesorilor , a directorului! In fiecare piele am simtit ceva puternic.Am constientizat ca am fost stupid si imbecil ca nu mi-am pus problema ca se va afla , am incercat sa privesc de sus toata problema si am privit-o bine (nu are rost sa scriu akum romane ),cand am simtit ce a simtit un profesor le-am dat dreptate , m-am simtit oribil cand am vazut-o pe mama ce distrusa e. M-a apucat un sentiment de intelegere fata de director si apoi unul de furie...I-am inteles pe toti si apoi am redevenit eu.Mi-am dat seama ca pot gandi o situatie mai bine decat un profesor.Mi-a dat seama ca in capul meu aveam problema rezolvata in 3 zile,iar directorului i-a luat 2 saptamani.Din punctul meu de vedere am invatat foarte multe din acesta greseala. (scuzati-ma daca am fost incoerent in exprimare sunt obosit)
Răspuns la discuția Este calomnie pe Internet?
expert_it_stef a scris:

Nu stiu ce sa zic, dar unele lucruri dor, chiar ca si elev chiar ca si cadru didactic.Un lucru este sigur, sa ne respectam pe noi, pe colegi, pe prieteni, pe cadrele didactice ca si noi la randul nostru sa fim respectati.Nu stiu daca este neaparat vorba de insulte, calomnie etc...dar o parte din timp voi il petreceti la scoala si orice ar fi, bunul simt trebuie sa existe, chiar si pe net, si pe blog, pe wiki.


Aveti dreptate!Mi-am invatat lectia...
Răspuns la discuția Este calomnie pe Internet?
Buna seara inca o data!Procesul meu s-a incheiat si mi s-a dat "sentinta" - transferul la alt liceu!Inconstienta m-a costat ...mai mult decat meritam,dar asta a fost.Am reusit sa fac unii profesori sa planga,sa le schimb un pic viata.Nu ca m-as bucura,dar s-a exagerat foarte mult!M-am impiedicat am cazut in noroi,m-au improscat cu noroi si apoi a dat fiecare cum a putut!Am gresit,am recunoscut,mi-am asumat vina,m-au omorat.N-am meritat a doua sansa."Criminalul" de mine...
Aaa..domnul director a spus ca nu i-am calomniat, a fost ultraj de cea mai joasa speta.S-a legat si de faptul ca am pus "tz" (limbaj de internet) intr-un nume!
Va multumesc pentru raspunsurile voastre! Mi-am invatat lectia si pana la urma din orice liceu te poti duce la Drept(unde vreau sa dau)....asta conteaza doar de mine!:D
Buna seara!Sunt elev in clasa a 10a la un liceu cu renume.Intr-o zi mi-a venit ideea de a face un blog clasei mele!Blog-ul a fost facut si acolo am scris un post despre profesorii mei.I-am descris pe fiecare ,dar la unii am exagerat cu descrierile.Profesorii au dat peste acest blog si se va crea ceva neplacut cred.Doamna diriginta a venit la ora si ne-a facut capu'mare si spune ca e calomnie,dar a fost o simpla disractie.Blogul a fost sters.Sper sa scap usor.:stunned:

Am zis asa: "domnului profesor i se scoala in ore"(ceea ce este adevarat) "doamna profesoara are un metru si un scuipat" , "doamnul profesor are hiperactivitate penisuala" (ce imaginatie am) , "doamna profesoara este milf" (milf =mother i’d like to f*ck.) si cam atat .... Este calomnie?#-o