avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 531 soluții astăzi
Forum Activitate ANIROK

Activitate ANIROK

Buna ziua,
Noi urmeaza sa izolam fatada blocului si as vrea sa stiu care sunt pasii ce trebuie urmati pentru a beneficia de scutire. Ce acte ,aprobari etc tb sa obtinem si de unde.
Buna ziua,
Am nascut pe 26 decembrie 2010 si as vrea sa stiu dc se ia si luna decembrie (luna nasterii )in considerare la calculul indemnizatiei de crestere copil .Cand am fost sa ma informez de actele necesare pt dosar mi s a spus ca se dubleaza veniturile din luna noimembrie pt a fi 12 luni dar nu se ia in consid luna nasterii. Cum este corect?
Buna ziua,
Pe data de 26 dec 2010 am nascut,moment in care eram in concediu prenatal de 55 de zile si as vrea sa stiu dc sunt obligata sa depun actele pt indemnizatia de crestere copil dupa 42 de zile de concediu postnatal (lauzie)sau pot sa raman in continuare ,pana la 126 de zile in concediu maternal (inca 71 zile)si apoi sa depun dosarul. Pe adeverinta de la angajator am vazut ca tb completata data cand se implinesc cele 42 de zile obligatoriu,dar eu as vrea sa beneficiez de toata perioada de concediu maternal.Cum trebuie sa procedez?