avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 445 soluții astăzi
Forum Activitate cheeeela

Activitate cheeeela

Răspuns la discuția corupere de minori
Va spun pe scurt istoria....Acum 2 ani aproape mai precis 1 an si 7 luni am venit in Spania la iubitul dupa ce am terminat facultatea. Fiind singura mai toata ziua fiindca el muncea am incercat sa imi fac prieteni sa comunic, fiind obisnuita cu mediul de facultate si lucrand intr-un colectiv-ma simteam foarte singura. Intr-o zi cand ma plimbam cu masina cu iubitul meu l-am vazut pe prietenul lui ca discuta cu niste fete.Si ne-am asezat cu totii la un suc. Erau 3 fete de varste de 16, 17 ani cred ca toate.Apoi cand iubitul meu era la munca ele veneau pe la mine si mai vorbeam. Mi ceva mi s-a parut suspect pentru ca aveau un limbaj destul de obscen si treptat treptat mi-am dat seama dupa mai multe circumstante ca aveau legatura cu sotul meu. I-am scris uneia intr-un jurnal care mi-l daduse ca daca era alta circumstanta da, poate continuam sa iesim si sa mai vorbim dar afland ca a fost cu iubitul meu i-am interzis sa mai calce in casa mea scriindu-i toate acestea in acel caiet si dandu-il prietenului iubitului meu sa il dea.De atunci au inceput cu injurii.Una dintre ele care s-a simtit foarte afectata ca i-am trimis asta in caiet dupa vreo 7 luni inainte de nunta noastra a inceput cu mesaje pe hi5.
Ii tot incercam sa spun ca nu ma intereseaza si sa isi vada de viata ei dar nu va spun ce vorbe putea sa iasa din gura fetitei asteia.Si de atunci prin toate oportunitatile ma ponegreste in fel si chip.Va spun a ajuns sa imi fure identitatea si sa imi faca un profil fals pe hi5 cu pozele mele si cu niste descrieri in josu pozei de imi venea safac infarct cand am vazut. Si tot ea este victima acum si impreuna cu prietenele ei ma ameninta de fapt ne ameninta ca ne da in judecata pentru corupere de minori. Stiu ca am gresit ca i-am facut cazul si i-am raspuns incercand sa ii zic ca nu e bine ce face si sa studieze ceva in loc sa faca viata amara oamenilor dar nu mai pot.Vreau sa se linisteasca si sa nu ne mai ameninte dar daca are dreptate?!
Răspuns la discuția corupere de minori
Si daca ele (de ce spun ele) pentru ca le-au implicat si pe prietenele lor....pe adresa mea de messenger au intrat cred ca vreo 4 pustoaice si m-au injurat, amenintat ba chiar mi-au facut si un profil fals cu numele meu, datele mele dar mi-a fost frica sa le denunt la politie din cauza sotului. Daca se pun de comun acord sa spuna ca la 15 ani sotul meu a intretinut relatii sexuale!? momentan una din ele care e capul rautatii e iubita fostului prieten al sotului.Ei s-au certat tot din cauza minciunilor lor.Va spun sincer ca m-am saturat de atatea injurii.Le-am dat ignore din lista dar am apucat sa vad destule.Eu ma pot apara pentru ca detin toate aceste mesaje si presupun ca daca se ajunge la o ancheta amanuntita poate verifica si politia ca m-a amenintat si mi-a furat identitatea ponegrindu-ma.
Buna seara...Va rog sa ma ajutatzi cu un raspuns daca se poate....De curand m/am casatorit si fostele prietene a sotului meu sunt de varste de 17, respectiv 18. Au intrat pe adresa mea cu amenintari de genu ca o sa imi bage sotu la puscarie depunand plangere impotriva lui pentru corupere de minori. Dar daca totu s/a petrecut acum 2 ani exista vreo posibilitate sa ii faca rau?:sorry::sorry: