avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 210 soluții astăzi
Forum Activitate cristeadan71

Activitate cristeadan71

Asta este rezultatul,si eu ma asteptam la o valoare aproximativ dubla,cu o marja mica plus-minus,dar rezultatul de la analize mi-a intrecut orice asteptari.Oricum ,multumesc de incurajare.
Nu vreau sa va supar,cand am spus,,nu conteaza asta"ma refeream la oboseala dupa orele nedormite.
am incercat sa primesc o lamurire de la org. abilitate,legat de aceasta diferenta,au ridicat din umeri si singura explicatie primita a fost ca am baut si m-am urcat imediat la volan!!!
Va multumesc pentru raspuns,legat de constitutia corporala am 1,78 inaltime si 80 kg.Stiu ca nu conteaza asta la calc. retroactiv,dar atunci eram dupa o tura de noapte la servici,aveam in jur de 38 ore nedormite.
M-am uitat pe forumuri la zeci de cazuri dar dar n-am vazut nici o valoare mai mare de dublu,cel mult cu o marja foarte mica.
In speta,la mine a fost de 4 ori diferenta aer-prima proba,respectiv 0,35 aer--1,60 prima proba.
Totusi,o mare nelamurire pe care o am,in aer n-ar fi trebuit sa-mi iasa mai mult fata de cat mi-a iesit,respectiv 0,35?
Buna ziua,ajutati-ma va rog cu o problema.
Acum 2 saptamani am iesit dimineata din tura de noapte,fiind ziua mea in ziua respectiva,am baut cu colegii in intervalul 8.30-10.00 trei beri si 100 ml aperitiv.
Acasa am mai consumat in intervalul 11.30-14.00 doua beri si 50 ml de tuica.
La ora 15.20 am plecat cu masina,iar la 15.40 am fost oprit in trafic de pol.
Am suflat in aparat si mi-a iesit 0,35.Nu intru in amanunte dar la ora16.30 mi s-a recoltat prima proba de sange,mi-a iesit 1,60, iar la a doua proba 1,30.
Problema mea este urm:-este posibil sa iasa aceste diferente de valori in urma a ceea ce am consumat?La calculul retroactiv ce valoare ar putea sa-mi iasa,mai mari sau mai mici?In ziua respectiva nu am consumat alimente.
Multumesc mult celor ce vor dori sa-mi raspunda.#-o