avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 509 soluții astăzi
Forum Activitate avramiulian

Activitate avramiulian

Răspuns la discuția Demisie
Va multumesc foarte frumos , sanatate . O zi buna va doresc!
Răspuns la discuția Demisie
Si daca sunt dat afara pe motiv disciplinar ... zilele lucrate pana in data respectiva banuiesc ca imi sunt platite + bonurile de masa sau angajatorul nu este obligat?
Discuție Demisie
Buna tuturor. Am si eu o intrebare. Acum 3 zile murise mama celui mai bun prieten. Considerand ca e obligatoriu ca eu sa fiu langa el , ma duc frumos la lucru ... sefa de departament(precizez ca lucrez in cadrul unui supermarket) si/sau directorul de negasit ... progamul meu era de la 6:30 ... Stau circa 20 - 30 de minute si vazand ca nu apare nimeni las vorba unei colege (considerand ca nu e nevoie de ceva scris problema fiind pentru mine destul de majora). Bun ... pana aici toate ok ... fiind sunat de dansa, aceasta mi-a cerut sa ma prezint cat mai repede la servici, eu incapatant nu m-am dus deoarece consider ca nefiind 100 % cu mintea la locul de munca nu-ti poti face treaba. Astazi ar fii cam a 3-a zi lucratoare , poate sa ma dea afara? Eu oricum vreau sa demisionez fara preaviz deoarece nu mi se respecta pauza si am fost jignit in cateva randuri... iar eu fiind la inceput de drum (20 de ani) nu vreau sa ma cert cu nimeni. Vreau doar sa stiu daca pot pleca fara sa fiu dat afara , fara preaviz . Contractul este deteminat pe 3 luni .